Kroky bez slov

18. marec 2006Ani neviem prečo som to zapla, keď sa mi v podstate nechce písať. A predsa čosi tam kdesi v hĺbke môjho ja ma chuť písať. Sneh za oknom sa pomaly topí a po kvapkách steká dole ulicami, odkrýva všetku tú špinu nedávnej minulosti. Bledé tváre okoloidúcich ľudí sa nehlučne kĺžu ulicami osvetlené mäkkým svetlom pouličných lámp. V tieňoch sa skrývajú mladé páry nežne si hľadiace do očí. Nevyrieknu ani slovo a predsa si rozumejú. Pomaly kráčam ďalej a snažím sa nemyslieť. Samota je krásna. Rýchle tempo. Svetlo strieda tma. Blikajúce  farebné pútače obchodov ponúkajúcich okamžité šťastie, ktoré unesie každý, sa odrážajú od vlhkých chodníkov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

„Au, prepáčte“

„To je v poriadku“

Nič. Ďalšia bezvýrazná tvár a predsa čímsi zarezonovala. Hoci len prudkou a náhlou bolesťou hlavy po náraze, no je to rozdiel. Budem si ju pamätať. Len nasledujúcich 5 možno 10 minút, na tie predtým som zabudla v prvom momente a rovnako zabudnem na túto aj tie potom. Avšak nie úplne, čosi z nich vo mne ostane. Bude to dosť na napísanie niekoľkých riadkov? Nie, teraz je ešte priskoro. Je lepšie nemyslieť, tak sa vyhneme zrážke aj tomu, aby sme svoju pamäť museli zaťažiť 10 minútovou spomienkou na človeka stojaceho pol metra (hádam ani toľko nie) od nás. Bez slova kráčame popri sebe so sklonenými hlavami. Zvláštne...veď neprší, vôkol nepoletujú jemné snehové vločky.

Lenka Pančurová

Lenka Pančurová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

V registracii sa odrazu objavila otazka :Kto ste? A ja som po dlhom case stratila rec... Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenápre seba, pre vás......len tak...

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu