Nahradia euro stravné lístky?

Z bližšie nemenovaných zdrojov prenikla informácia, že pre prípad skolabovania eura je už pripravená mimoriadna emisia stravných lístkov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Stravné lístky podľa prieskumov verejnej mienky sú najdôveryhodnejším platidlom, keďže každý stravný lístok je hodnotovo krytý jedným obedom z reštauračného menu. Stravné lístky akceptujú, dokonca priamo žiadajú aj žobrajúci spoluobčania, lebo stravný lístok je voľne zameniteľný aj za klasické naturálne platidlo – alkohol. Alkohol však ako historicky nižší vývojový stupeň nepoužívajú na ďalšiu výmenu, ale ho na mieste skonzumujú.

Stravné lístky prinášajú všeobecné benefity pre všetkých. Manipulácia s lístkami zvyšuje zamestnanosť, lístky prinášajú zisk veľkému počtu spoločností, podieľajú sa významným podielom na tvorbe domáceho produktu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lístkový systém už roky úspešne funguje na Kube, kde je jedným z najväčších výdobytkov revolúcie. Aj preto sú stravné lístky v agende každého správneho revolucionára.

Do systému sú pripravené zapojiť sa aj všetky spoločnosti vydávajúce poukážky na nákup, ktoré Vám z každého nákupu sľúbia viac než sa dá.

Manipulácia s poukážkami pri pokladniach v supermarketoch je významným socializačným faktorom a príspevkom k demokracii, lebo státie v dlhých radoch dáva občanom možnosť prediskutovať celospoločenské témy. V tomto je nám opäť príkladom Havana, kde existuje cukráreň, kam chodia ľudia len kvôli tomu, aby mohli hodiny stáť v rade a vymieňať si informácie. Zahraniční turisti platiaci dolármi v rade nestoja.

Alojz Pastírik

Alojz Pastírik

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Verím, že nie všetky slová sa premenia v digitálny smog. Zoznam autorových rubrík:  SpotrebitelSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu