Baby, chcete byť príťažlivé a sexy? Prestaňte nosiť podpätky a kabelky! Časť II.

Písmo: A- | A+

Ok. Vynikajúce! Takže botičkami za stopadesát euri sme si už pekne pokašlali držanie tela v prvej časti mojej série článkov o tom ako byť sexy. Poďme k tomu ešte zladiť spomínanú kabelku.

Väčšina dievčat a žien nosí kabelku na jednej strane alebo na jednom ramene. Bohužiaľ je to vždy na tom istom ramene! Okrem toho máte tie kabelky precpaté hlúposťami, ktoré ani nepotrebujete a tým zvyšujete ich váhu. Hlavne, že v posilke sa potom bojíte zobrať činku do ruky, aby vám náhodou nenarástli svaly. Ale to, že nosíte zbytočnú váhu na jednej strane, to vám nevadí. Však?

 Predstavte si, že by ste cvičili a stále by ste robili len jednou stranou tela. Napr. cvičili by ste len pravý biceps, len prvé stehno alebo len pravé rameno. Ako by vaše telo vyzeralo? No predsa HROZNE! A presne toto isté robíte aj s tou vašou vysnívanou kabelkou, ktorá vám tak krásne ladí s topánkami na vysokom opätku.

 Touto činnosťou dochádza k tzv. skolióze alebo k skoliotickému držaniu tela, čiže k vybočeniu chrbtice do strany, presne tak, ako je to na tomto krásnom obrázku.

obr. 1. skolióza
obr. 1. skolióza 

 

 Vy samé si to možno ani neuvedomujte ako si škodíte, ale my to vidíme. A fakt to je hrozne odpudivé, keď máte poškodené držanie tela. Teda neviem, možno niekomu sa to môže páčiť, ale podľa mňa je to katastrofa a je to neskutočne asexuálne.

 Povedzme si ešte čo také skoliotické držanie tela môže spôsobiť. Je to hlavne:

- oslabenie svalov jednej strany tela a zároveň preťaženie svalov druhej strany = svalová disbalancia

- zhoršené dýchanie

- bolesti hlavy

- tlak na vnútorné orgány

- deformácie stavcov a medzistavcových platničiek

- nevábny vzhľad tela, ktorý vôbec nie je sexy ani keď máte tú najdrahšiu a najkrajšiu kabelku na svete alebo botičky za stopadesát euri.

 

 Tak ako milé dámy? Ešte stále sa budete toľko hrdiť vašimi krásnymi kabelkami a topánkami? Verte, že to nie je až také krásne ako sa zdá :-)

Ak si nezachytil/a prvý článok, tak si ho môžeš pozrieť tu:

Baby, chcete byť príťažlivé a sexy? Prestaňte nosiť opätky a kabelky! Časť I.

Myslíš si, že poznáš ženu, ktorej by sa tento článok hodil? Určite jej ho pošli alebo zozdieľaj, aby sa o ňom dozvedelo čo najviac žien ... určite ti budú vďačné :-) 

MP

Zdroj fotky: clashot.com

 

Skryť Zatvoriť reklamu