5 najlepších pesničiek pre tvoj tréning

Písmo: A- | A+

Minule, ako som si tak cvičil, ma napadlo, že musím napísať článok, ktorý nie je až tak o tréningu ako to býva u mňa zvykom. Tento článok je skôr o hudbe. O hudbe, Michal? Áno presne tak o hudbe :-)

 Rozhodol som sa napísať podľa mňa 5 najlepších pesničiek, ktoré vyhecujú asi každého. Pre niekoho je hudba motivujúca, pre iného zase nie. Mne osobne sa dobre cvičí s hudbou, taktiež keď som sa pripravoval na Bratislavský maratón

 som často pri dlhých behoch počúval nejaké tie songy. Oplatí sa to hlavne vtedy keď ide človek sám a nemá sparring partnera, vtedy je to pre mňa úplne TOP. Samozrejme, hlavne ak s hudbou beháte, musíte si dávať mimoriadne veľký pozor! Vždy sa dobre pozrite, či nejde auto alebo cyklista. Nemajte hlavu len dole a nebežte bezhlavo. Nepočúvajte hudbu príliš nahlas. Vnímajte okolie a čo sa deje okolo vás. To isté platí aj keď cvičíte niekde vo fitku - dávajte pozor na ostatných a sledujte, čo robíte, kam idete a kam idú ostaní. 

 Dobre dosť bolo kecov, poďme sa pozrieť na moje najobľúbenejšie pesničky.

5 miesto: Fuego - Mi Alma Se MuereFt. Omega & Pitbull

- song je síce viac latino, ale vôbec mi to nevadí. Patrilo to do môjho playlistu aj počas spomínanej prípravy na maratón a dosť som si pri tom hopkal z nohy na nohu. Inak klip som videl teraz prvýkrát v živote keď som hľadal video do tohto článku.

4. miesto:

Fort Minor - Remeber the day 

- Staré, ale dobré! Mám rád tú hudbu z toho a aj refrén je celkom fajn. Zvyšok textu nejako neriešim, či mi dáva alebo nedáva zmysle. Táto pesnička sa mi proste páči.

 

3. miesto:Joe Esposito - You're The Best Around

- tak toto musí patriť na každý dobrý playlist! Perfektný text, super refrén, dobrá hudba, no proste pecka! Veď si to vypočuj aj ty :-) 

2. miesto:
Survivor - Burning heart

- jedna z najväčších peciek z celej série filmov o Rockym, ktorá bola vo štvrtom diely, kedy Rocky bojoval proti Dragovi. Pre mňa opäť jedna z tých najlepších, ale predsa len na prvom mieste je niečo úplne iné.

1. miesto:

SURVIVOR - EYE OF THE TIGER

- toto čakal asi každý :-) pre mňa úplne najviac, super, top tréningová pesnička všetkých čias. Vždy keď ju počujem, tak sa cítim ako Rocky Balboa, ktorý vybieha Philadephské schody deň pred zápasom o titul svetového šampióna v ťažkej váhe. Viac k tomu asi nie je čo dodať a len počúvať a makať na sebe :-)

 

 Toto sú jedny z najlepších pesničiek, ktoré počúvam ja pri tréningu. Samozrejme 5 pesničiek by sme mohli vybrať len z Rockyho lebo tie soundtracky boli vždy luxusné. Alebo 80-te roky ponúkali pár skvelých pesničiek celkovo. Ale aj u nás sa dá niečo dobré nájsť. Nabudúce dám 5 najlepších česko - slovenských pesničiek alebo niečo podobné :-)

 Keep motivation!

 MP

Skryť Zatvoriť reklamu