Miliardári a šport

Písmo: A- | A+

Vieš aký vzťah majú naozaj veľmi bohatí ľudia ku športu? Je naozaj zaujímave, na čo som prišiel.

 Pred pár dňami som si len tak čítal najnovší Forbes a natrafil som na zaujímavý článok. 

 Bol to prieskum medzi 50 členmi rebríčka miliardárov Forbes. Určite si teraz hovoríte, že čo to tu píšem za somariny o miliardároch, veď to nemá nič spoločné so športom. MÁ! A dokonca viac ako si myslíte. Že prečo? Lebo jedna z otázok znela takto: Koľko dní v týždni zvyčajne cvičíte? A hádajte ktorá odpoveď mala najviac percent hlasov. Bola to odpoveď: TAKMER KAŽDÝ DEŇ, ktorá získala až 31,1% hlasov, čiže takmer jednu tretinu. 

 Určite si poviete presne to, čo každý: "Tsss, to preto, lebo majú kopec voľného času." Ono to tak celkom nie je. Sledoval som aj ďalšie otázky a grafy a zistil som, že 33% miliardárov považuje najhoršie na tom, že je miliardár práve ČASOVÝ STRES. 

 Hups! Chybička se vloudila. O tom čase to naozaj nie je. Je zaujímavé, že ľudia, ktorí sú v oveľa väčšom časovom strese ako my ostatní si dokážu nájsť čas na to, aby si každý deň zacvičili. Títo ľudia dobre vedia, čo im športovanie a cvičenia prináša, preto sú schopní si nájsť čas pre seba a pre pohybovú aktivitu. Mali by sme si z nich brať príklad. Pretože kompenzácia psychického zaťaženia tým fyzickým a zase naopak je pre nás všetkých potrebná. 

 Ak chcete pre seba spraviť niečo užitočné počas dňa, tak cvičte, hýbte sa. Hlavne sa nevyhovárajte na to, že "nemáte čas". Všetci máme rovnako času. Je len na nás ako si ho zadelíme a ako ho využijeme. 

MP

Zdroj: 

Forbes. Júl 2014. ISSN 1338-2527

Skryť Zatvoriť reklamu