Samota ? Vraj najväčšie prekliatie

Láska. Obyčajné slovíčko, ktoré dokáže vyvolať vlnu pozitívnej energie o ktorej sa vám možno nikdy nesnívalo. Slovo, ktoré opisuje zmysel života mnohých ľudí. Slovo, ktoré tvorí zmysel života nejednej osoby. No ako vždy si to my ľudia musíme komplikovať. A aj v tomto prípade sa slovo láska utápa v mnohých otáznikoch. Som snáď  tak neatraktívny/a ? Však som stále sama. Láska ? Neverím na ňu. Stretnem niekedy v živote toho pravého/tú pravú? Aj také otázky trápia mnohých, no málokto sa snaží o to, aby našiel odpovede na spomínané otázky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Najlepšie bude ísť pekne po poriadku. Hľadanie. Kde nájdem niekoho, koho budem môcť nazvať tým pravým ? Tou pravou ? Nie každý, kto si číta tento článok je šťastne zadaný (usudzujem, že v nešťastnom vzťahu by sa ľudia nemali zdržovať, takže takú variantu ani neuvádzam). Ľudia sledujú, pozorujú, hľadajú „pre" a „proti" na ľuďoch, ktorí sa im zdajú ako teoretickí partneri. No málo kto vie, že podstata je ako vždy - v nás. Už len z princípu a pri vedomí, že sa jedná o náš život, mali by sme začať hľadať chyby práve na nás. Pretvárať naše ja, aby sme sa milovanej osobe dokázali odovzdať ako ideálny/a partner/ka nielen na mesiac, rok alebo dva, ale na celý život. To, že dnešné manželstvá a partnerstvá vydržia v dnešnej dobe tak krátko je len dôsledkom ovplyvniteľnosti ľudí. Sila komerčnej spoločnosti a propagácie je dnes tak obrovská, že je to často krát vnímané ako správne. Ale nemôžem hádzať všetkých do jedného vreca. Preto s radosťou upozorním na vzťahy, ktoré boli schopné pretrvať nejednu „búrku" vo vzťahu. Vzťahy, kde si partneri boli vedomí toho, že ak to prežijú, ich vzťah nadobudne pre obidvoch podstatne vyššiu hodnotu.
Popri danej téme by som nadviazala na tendenciu mladých, hľadať „istoty" v partnerovi/ke. Nejedná sa len o psychické istoty, ale vo veľkej miere o fyzické istoty - konkrétne finančné istoty.
Nie, nemám na mysli „zlatokopky." Je tomu doba, čo sme mali na našom (mimochodom geniálnom) byte celovečernú debatu, kde sme sa stihli dopracovať ku skupinke žien, ktoré majú tendenciu vyhľadávať „zabezpečeného" partnera. Strácajú však prehľad o tom, že ak človek nájde ozajstnú lásku, nech je to právnik alebo smetiar, kuchár alebo ošetrovateľ, vždy je schopný ich zabezpečiť natoľko, aby prežili. Dokáže pripraviť podmienky pre normálny život a čo je podstatnejšie, dokáže im dať istotu, ktorú hľadali aj po citovej stránke. Istotu, ktorú im nemôže zobrať žiadny úrad, banka ani exekútor.
A spätne ku „tomu pravému/tej pravej." Skúste sa nad tým zamyslieť. Ak by pre každého bol predurčený jeden človek..čo sa stane v prípade, že je „ten pravý/tá pravá" už zadaná ? Narušíme celý kolobeh ? Znamená to teda, že ak niekto išiel nerozvážne do vzťahu je možné, že niekomu „ukradol" partnera ? Zobuďte sa! Síce je to zaujímavá predstava, no nereálna.
A ženy - nepozerajte a nečítajte toľko románov! Radšej prežívajte román v realite, nie v hlave. Ani si nedokážete predstaviť, čo všetko stojí za tým, čo sa v našich životoch deje. Aj spomínané romány ich svojím spôsobom ovplyvňujú. Vďaka zidealizovaným postavám často vyžadujeme od našich polovičiek nemožné. Nedokážeme prekonať isté predsudky voči nim, pretože.. pretože „on" nie je ako hrdina z románu " Láska v oblakoch." Nie raz som sa stretla s prípadom, že „niektorí chlapi by to spravili tak a práve ten môj je taký." Je iný. Aký iný ? Iný ako kto ? Ako hrdina filmu "Dear John"? V každom jednom človeku, či je to muž alebo žena by ste sa mali pokúsiť nájsť ten „originál," ktorý vás na ňom/nej zaujal natoľko, že ste sa rozhodli skúmať a spoznávať daného človeka.
Aby sme neobišli mužov - nie ste bez chyby. A na jednu veľkú chcem upozorniť. Vyčerpávate svoje emócie pri ženách, ktoré sú chvíľkovou záležitosťou. Prečo ? Napĺňa vás to ? Asi to nebude taký hodnotný cit, keďže vyprchá tak rýchlo.
Trpezlivosť. Presne to prajem všetkým - nielen mladým. Nadobudnúť ju je ťažké. Možno tak ťažké, ako sa čo i len priučiť pokore. Nechcela som vám týmto článkom evokovať strach zo vzťahov, naopak. Nikdy sa nevzdávajte v objavovaní pravých hodnôt u ľudí, ktorí sú dennodennou súčasťou vášho okolia. Dajte ľuďom šancu, aby vám dokázali a prejavili v čom spočíva ich jedinečnosť. Nikdy nikoho neodsudzujte po prvom stretnutí, pretože sa to nie vždy osvedčí. Nemôžete očakávať od človeka, ktorého ste nikdy nevideli, že vám hneď otvorí svoje srdce a ukáže pravú tvár. Ale to je už prejav sklamania. Obava z toho, že ste len ďalším človekom, ktorí príde a ublíži. Preto - ako som spomínala - bojujte! O ľudskú priazeň, o lásku, o blízkych, o krajší deň. O všetko, čo je pre vás hodnotné. Celý život je o výbere. Buď jedny alebo druhé dvere. Žiadna zlatá stredná cesta. Je to len na vás, akým smerom sa poberiete, akým hodnotám dáte prednosť.
Prajem Vám veľa šťastia a rozvahy pri rozhodovaní.

Patrícia Lofajová

Patrícia Lofajová

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som statočne zasnívaná, no primerane ambiciózna bojovníčka za krajší zajtrajšok.. toľko na úvod.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu