Ovocie neposlušnosti

„Potom riekol Boh: Ajhľa dal som vám všetky semenoplodné byliny, ktoré sú na celej zemi, a všetky stromy, na ktorých je ovocie s ich semenom: to vám bude za pokrm“ (1M1;29) Aké nádherné slová. Slová, ktoré sú zárukou dokonalej harmónie v tele človeka. Môže byť vyslovená jednoduchšia, presnejšia a dokonalejšia rada (alebo príkaz) pre človeka?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Prečo som opäť uviedol v perexe práve tento verš z Biblie? Nuž preto, lebo som bol v piatok na diabetologickom festivale v bratislavskom Istropolise. Bolo tam mnoho ľudí, ktorí hľadali odpovede, hľadali nádej a úľavu vo svojej nemoci. Bolo tam i mnoho tých, ktorí ponúkali desiatky prostriedkov a pomôcok, ktoré môžu priniesť úľavu a pomoc v nemoci s menom diabetes mellitus – cukrovka. Na jednom z mnohých informačných panelov som našiel text prekrásnej veršovanej modlitby s názvom „Modlitba za život“ Daj Bože ľuďom toľko sily, umu,Že vymyslia pre chorých liek,Nech netreba viac inzulínu, Nech netreba viac tabletiek.Uvádzam len časť modlitby, časť, ktorá oslovuje priamo Stvoriteľa. A tam som si uvedomil, že náš Otec nebeský pri tvorení pamätal vo svojej láske na všetko. Všetko pripravil v dokonalej hojnosti, plnosti a harmónii. Stvoril človeka a poučil ho ako túto hojnosť a plnosť užívať. Píšem o tom preto, lebo sa sám učím túto hojnosť a harmóniu prijímať a žiť podľa nej. A podávam svedectvo o tom, že stravovanie v zmysle uvedeného verša prináša ovocie, ktorým je zdravie a harmónia. Nerešpektovanie tejto rady prináša disharmóniu a deštrukciu, ovocím ktorých sú nemoci. Jednou z typických, ktoré vznikajú nesprávnym stravovaním je cukrovka. Ale nielen dojmy z festivalu ma vedú pri písaní týchto riadkov. Ďalším motívom je poznanie a skúsenosť z posledných rokov, keď sme v rodine spoločne prekráčali vegetariánstvo i vegánstvo a pred rokom sme začali odstraňovať chaos v našom stravovaní a prešli sme na makrobiotiku. Makro – veľký. Bio – život. Čo dodať. Preberáme skúsenosti skúsenejších a učíme sa porozumieť príčinám nemocí a princípom energetického systému rovnováhy v ľudskom tele. Ešte sa musíme mnohé naučiť, ale už dnes môžeme svedčiť o tom, že makrobiotika (harmonická strava) uzdravuje telo. Nemoci ustupujú a tratia sa. Telo sa čistí a zbavuje nečistôt a dostavuje sa stav regenerácie a pokoja. Objavujeme nové a nové informácie o škodlivosti dnešných priemyselných potravín. Zoznamujeme sa s údajmi svetovej zdravotníckej organizácie, dozvedáme sa a zoznamujeme s ľuďmi, ktorí porazili rakovinu, cukrovku a ďalšie, západnou medicínou nevyliečiteľné choroby. A teda môžem reagovať na prosbu autorky „Modlitby za život“. A odpovedám – Boh dal liek proti cukrovke i proti ostatným chorobám. Boh dal a dáva ľuďom návod a ponúka vedenie pre život v zdraví. V zdraví telesnom, duševnom i duchovnom. Ale človek tento návod a vedenie odmieta a rady neposlúcha. Človek žije podľa vlastných chutí a vo vlastnej necitlivosti nevidí a nepočuje. Výsledkom je strach, neistota, neúcta, egocentrizmus, bolesť a choroby.Ale Boh vytrvalo ponúka, ticho a láskavo radí a povzbudzuje. Ponúka cestu, pravdu a život. A makrobiotika akoby príprava na tisícročné kráľovstvo je súčasťou tejto cesty v pravde.http://www.makrobiotika.blogspot.com.Vďaka Ti Bože.

Ján Paulík

Ján Paulík

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ospravedlnený hriešnik, vďačný za nový život v Ježišovi Kristovi. Učiteľ, misijný pracovník, kresťanský poradca, dobrovoľník, otec, manžel. Zoznam autorových rubrík:  ZamysleniaSúrodenciMoji chlapciDarčeky z NebaZ manželkinho denníkaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu