Žiť a Zomrieť v Bratislave

Dnešný príspevok idem venovať pamiatke Tupaca Shakura, a to tak že som sa rozhodol parafrazovať jeho skladbu "To live and die in LA" . .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 . . ako už som povedal, a povedal Tupac Shakur, žiť a zomrieť v meste, ktoré mulujem je úžasné. Veľa ľudí v Bratislave vidia iba kontrast nasilu postavených budov, platených investičními a developerskími spoločnosťami a budov s hlbokého komunizmu v slohu socialistického realizmu a propagandistického umenia, ale ja v tom vidím viac. Vidím v tom urbanistickú krásu a ten kontrast zmeny, zlepšenia a posunu vpred. Samozrejme niekedy tento kontrast vyzerá nanajvíš zle, ale treba pochopiť to, že na revitalizáciu Bratislavi a na to aby to tu nejak vyzeralo, alebo aby to vyzeralo ako novodobá metropola štátu európskej únie sa musia vykonávať niektoré nevyhnutné zmeny a prerábky, ktoré sú jendoducho nutným zlom. Ajtak si myslím, že napriíklad vo voľbách o VUC sa na uliciach vyskytla jedna kampaň v podobe nálepiek proti Bajanovi s developerskými projektmi a novími výstavbami, čo mi prišlo absolútne s cesty. Ide oto, že si myslím, že keď niekto chce do nášho mesta investovať peniate, postaviť nám dom, aby naši občania mali kde bývať, podnikať alebo predávať hocičo čo predávajú, netreba to zatracovať ale byť radi, a nie zastavovať výstavbi vysokopodlažných budov iba preto, že s pohľadu hore ulicou vyššie ako Slavín. Nad týmto naozaj krútim hlavou a rozmýšľam, či naozaj tí ľudia, čo o tom rozhodujú majú v hlave všetko v poriadku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nech si každý hovorí čo chce, ale ja si hovorím jedno, The city is so beautyful (ako hovorí (ne)známa pieseň od skupiny Inverese - City´s so beautiful. Bratislava je mestom mieru, a aj napriek každému jeho záporu si myslím, že je najkrajším na Slovensku alebo aj na svete. Malé ale aveľké, plné ľudí ale zároveň málo populované, plné debilov ale aj úžasných ľudí. Nacistov ale aj Antifašistov, metalistov alebo aj raperov a pankáčov, je diverzná ale v tomistom momente vie držať spolu bez ohľadu na výzor alebo vieroviznanie, či preferovanú hudbu alebo svetonázor. Bratislava je proste úžasná, tak ako celý svet a kto sa so mnou bude hádať ma nepreháda. Viem možno si povedať, že ide iba o vlastenecký vrtoch ale je pravda, že som bol už v dosť mestách a žiadne mi neprišlo viac pekné, skvelé a ohromné ako to moje.

SkryťVypnúť reklamu

Žime v tomto duchu a vážme si čo máme, inak nám nič nebude dosť dobré. Be Fresh.

Holla!

Hugo Pauliny

Hugo Pauliny

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Righteous Brother Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu