Skeptické Slovensko

Na budúci rok sa 48% Slovákov podľa portálu topky.sk (nieje najvierohodnejší ale budiš) pozerá skepticky . . .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

. . základom tohto článku je táto informácia ale zaoberať sa v ňom budem skôr teoretickou otázkou prečo?

Ide o to, že Slovensko prešlo týmto rokom poväčšine zmenami k horšiemu, iba síce miernymi ale prešlo, Kríza, recesia, zbabrané medziľudské vzťahy s Maďarskom, zvyšujúca sa inflácia a nespočetne iných faktorov, ktoré ovplyvňujú veškerú situáciu v tomto štáte.

Azda sa propagandistický systém toho, že všetko je OK a nič nieje v neporiadku neosvedčil. Urážanie žurnalistov (hmhm) všelijakými menami a nadávkami nebol dosť dobrý na obalamutenie občanov sladkou rozprávkou o tom, že toto je len medzištádium a že všetko bude lepšie kvôli vláde demagógie a rozdávania peňazí tým, čo to síce potrebujú ale rozflákajú to a nemajú záujem zlepšiť situáciu v tomto štáte iba tým, že by platili dane, pracovali alebo aspoň boli torcha nápomocný tomuto štátu?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mne nejde iba o to aby sa kidalo na štát a na (populistickú) vládu a znevažovať prácu poslancov, mne ide o to aby sa vypichli chyby a veci kvôli, ktorým sa 48% Slovákov pozerá na Slovensko v budúcnosti skepticky.

Slováci nemajú pocit, že s krízou sa niečo deje, majú pocit, že depresia sa prehlbuje, keď tak veľmi chce vláda aby vyzerala v očiach ľudí dobre, tak prečo neurobia niečo čo je aj efektívne bez toho aby to bolo populistické žvástanie bez akého koľvek rozumného efektívneho využitia okrem rozdávania peňazí chudobným, ktoré tento štát aj tak nemá.  

Najhoršie na tomto všetkom je ale to, že ja sám, zatvrdnutý idealista, liberál a optimista sa na budúci rok pozerám skepticky, tak že ak sa táto vláda bude chovať ku kapitálu a k občanom tak ako sa chová, niak inak sa na toto všetko nebudem môcť pozerať inak ako 48% populácie, čo je viac ako poburújce.

SkryťVypnúť reklamu

Preto prajem do nového roka optimizmus a hlavu hore všetkým Slovákom (ešte jeden post hádam zajtra príde:)

Holla atcha booi!

  

Hugo Pauliny

Hugo Pauliny

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Righteous Brother Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu