Pre Svetového Policajta Všetko.

V dnešnom článku sa budem venovať jednému článku vrespekt. správe, ktorú som dnes čítal a to, že k nám Guantanamskeho väzenia . .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

. .

Opäť začnem celkovou situáciou a následným komentárom, ktorý žiaľbohu vôbec nebude pozitívny. V podstate ide o to, že z väznice Guantanamo, jednej s najlepšie stráženích väzníc na svete, Slovensko s otvorenou náručou príjme 3ch väzňov (aj keď nie úplne najpriamejšie spojeních so priamimi aktmi násilia, ide o kuchárov, vodičov atd) spojeních s teroristickími a militantními skupinami. Prevoz je opodstatnený tým, že Američania na tíchto mužov v podstate nemá žiadny priamy dôkazový materiál, čiže ich na území Guantanáma už dalej nemôžu držať a Slovensko ako verný, malý  psík chytí aportovanú kosť od Amerického vzoru a otvorí dvere do korán tímto mužom, ktorí môžu znamenať pre Slovensko hrozbu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Samozrejme existuje prezumpcia neviny, ktorú musíme rešpektovať, a súdiť týchto ľudí na základe stereotypizácie tiež nie je na mieste, ale tu ide o dosť viac. Jeden s dôvodov je jednoducho principiálny a ďalšie sú iné ale o nič menej relevantné. Slovensko nielen, že tancuje ako Amerika píska a bez akéhokoľvek zaváhania splní každučký povel, ale robí zrazu niečo, čo pred istým časom zatracovala a hodnotila negatívne (defacto azyl pre podozrivích s terorizmu). Poskytneme tímto ľudom nejprv pobyt v utečeneckom centre, následne zaplatí kurz slovenského jazyka, následne vybaví novú identitu a premiestni do nápravno-výchovného zariadenia kde si budú títo ľudia za peniaze daňovích poplatníkov Slovenskej Republiky válať šumky a môžu ohrozovať celú republiku. Nechcem nikoho súdiť, ale moja teória čo sa týka tohto znie : „Bez vetra sa ani lístok nepohne“, čiže si prirodzene myslím, že keď sa niekto ocitne v Guantanámskej väznici asi nebude len tak, že by sa niekomu nepáčil alebo by na niekoho zle pozrel.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa mňa sme mali tento návrh odmietnuť, lebo robiť poskoka pre Svetového policajta nieje tou najlešou cestou, ešte pri tom ako sa k nám Americké ministerstvo zahraničních vecí správalo a správa naďalej. Tí ľudia si tu môžu s novími identitami robiť v podstate čo len chcú, a kľudne môžeme na tento veľkorisý a ústretový krok trpko zaplatiť.

Hugo Pauliny

Hugo Pauliny

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Righteous Brother Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu