Je lepšie byť chytrý, alebo hlúpy?

Pozrite do zrkadla a polichotte si „som chytrý“! Usmejete sa pri tom, lebo to znamená, že ste dačo viac, no nie? Je predsa fajn vedieť o toľko veľa viac ako ostatní, mať prehlad a poznať kopu vecí. Či?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Teraz sa zamyslite na situáciu, kedy ste sa naposledy stretli s človekom s nepomerne nižším IQ a počas rozhovoru alebo sledovania, ste si pomysleli „Chcel by som mať jeho problémy“. Nie je na tom dačo?

Vôbec nemyslím, že by ste sa stretli s dakým s diagnostikovanou duševnou poruchou. Samozrejme nikomu neželám aby mal diagnostikovanú imbecilitu, debilitu, alebo bol vedený ako idiot. Tieto choroby sú kruté a všetká česť rodinám, ktoré sa starajú o osoby s týmito diagnózami.

Reč je o osobách nerozmýšľajúcich nad svetom, tých čo nemajú potrebu cestovať a spoznávať, pretože ich svet je tu a teraz. Načo by sa zahadzovali politikou a svetom, keď suseda má nové šaty, auto, čokoľvek? Ja viem, toto neni eminentný prejav hlúposti, veď aj vedci si vedia závidieť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Preto ešte raz a inak. Človek majúci logické myslenie úplne mimo chápania zvyšku sveta vie byť nepraktický pre život. Znamená to, že je chytrý, alebo hlúpy? Alebo aj aj? Veď môžeme patriť medzi 1-2% ľudí s najvyšším IQ na zemi a aj tak môžeme mať nutkanie správať sa infantilne, bez rozmyslu a nesledovať absolútne žiaden zámer.

Ak už začínate chápať kam tým smerujem, tak gratulujem, ste chytrý!

A pre tých zvyšných:

Tí čo sú podľa štatistiky chytrejší ako väčšina obyvateľstva Vám závidia, chcú byť ako Vy!

Necítte sa urazení, toto nie je výsmech.

Michal Paulov

Michal Paulov

Bloger 
  • Počet článkov:  56
  •  | 
  • Páči sa:  0x

jeden z Vás Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu