To, čo sa deje vo svete po 11. septembri budú raz učebnice popisovať ako jeden z najúspešnejších globálnych projektov na vymývanie mozgov. Povedzme si na rovinu, že ešte roky po 11. septembri médiá vďačne zverejňovali informácie americkej, nemeckej, britskej či akejkoľvek inej vlády, v ktorých sa slovom „terorizmus“ označovala akákoľvek udalosť, ktorá zaváňala niečím neobvyklým.
A v záplave rôznych správ už v médiách neostalo miesto na informácie, že vyšetrovanie prípadov terorizmus nepreukázalo. Vďaka vytriezveniu v Iraku a ďalším udalostiam vytriezveli už aj novinári a pri používaní slova „terorizmus“ sú už opatrnejší.
Teraz chvíľu potrvá, pokým vytriezvejú aj ich čitatelia. Zatiaľ čo pred dvomi rokmi sa cítilo terorizmom ohrozených 50 percent Európanov, tento rok to je už 66 percent. Aký podiel na tomto výsledku majú napríklad Španieli, ktorí terorizmus pocítili na vlastnej koži a aký podiel zas Fíni, v ktorých krajine by arabský terorista zmrzol skôr, než by spustil rozbušku? A prečo sa terorizmu bojí až 70 percent Slovákov, ktorí ani len netušia, čo to je terorizmus v praxi? A ak to pôjde týmto tempom, nebude sa báť o tri roky terorizmu už 120% Slovákov?
Môžu za to novinári? Vlády? FBI? Nesleduje ma náhodou niekto? :))))