Ficov ekonomický zázrak sa pomaly končí

Písmo: A- | A+

Nastal pravý čas udrieť na ekonomickú základňu mafiánskeho štátu. Netreba brať ohľad na ryčanie vystrašených majiteľov smerohlasu, ani potenciálnu hrozbu od ústavných sudcov bez integrity navolených smerohlasom.

Nielen bežní ľudia, ale aj podnikatelia mali možnosť okúsiť Ficove istoty. Ak ste boli "NÁŠ" podnikateľ, nominant, funkcionár či člen strany, tak sa Vám darilo. Dokonca aj policajti sa mohli stať milionármi a vykupovať Ameriku či Jadran.

Ak ste boli kritik, tak Vás zlikvidovali všetkými prostriedkami. Zvyšok mohol iba pomaly dýchať a šúchať nohami. Najprv Vás dobre ozbíjali po vzore národného straníckeho maskota Juraja Jánošíka a potom Vám veľkoryso pred kamerami vrátili odrobinky v podobe obedu pre deti, ktorý nemá kto uvariť, žalostne nízkeho trinásteho dôchodku alebo karafiátu na MDŽ.

Takto to fungovalo počas 12 rokov vlád Smeru a Hlasu. Občanom sa dávali almužny z nazbíjaného, aby sa v zákulisí mohla organizovať riadna žranica pre vlastných vyvolených podnikateľov. A ostatní podnikatelia a občania? Ako kedysi spieval Pavel Dobeš, "tam dole pod hradem nálada jiná je, tam dole pod hradem muzika nehraje".

Kapitalizmus karpatského typu

Celý ponovembrový vývoj Slovenska je prekliaty. Začalo to Mečiarovou divokou privatizáciu a tvorbou národnej kapitálovo-tvornej vrstvy. Rozdávali sa fabriky, pivovary, kúpele a prakticky všetko vlastným a lojálnym, dokonca aj priemerným spevákom.

Časť týchto privatizérov ľahko získané majetky doslova prehajdákala. Časť ich cieľavedome vytunelovala a stihla si medzitým nimi pokryť veľkorysé a hlavne nedobytné úvery. Iná časť predala strategické závody, ktoré "musia zostať" v slovenských rukách obratom do Maďarska (napr. Slovnaft) a inde.

Zo zvyšku nám tu vznikla skutočná národná vrstva oligarchov, ktorí s pomocou obrovských dotácií udržali biznis a nejakú zamestnanosť. Dnes vládnu trebárs Klubu 500, alebo niekde na Hornej Nitre balia darčeky do alobalu. Práve títo oligarchovia nám z pozadia vládnu dodnes. Platili si HZDS, tolerovali SDKU, zaplatili si Smer, platia si Hlas a sú pripravení zaplatiť si aj zárodky náhrady smerohlasu ako strategickú rezervu do budúcnosti.

Tragický príbeh Slovenska pokračoval gorilou privatizáciou strategických podnikov. Pri tej sa nabaľovali aj tí, čo vyzerali ako úplní neschopáci. Ale skutočne dokonalý mafiánsky systém s najvyššou mierou mocensko-politického krytia sem priniesla až Ficova partička, dnes rozdelená do Smeru a Hlasu. Ich malí koaliční partneri boli len chudobní príbuzní zberajúci odrobinky. Jadrom systému bol Smer, dnes aj jeho klon Hlas.

Smer dotiahol karpatský systém k dokonalosti

Už samotný vznik strany Smer - SD bol fascinujúci. Založili dokonale organizovanú skupinu pod politickou legendou strednej cesty a neskôr modernej ľavice, aby vyhoveli zákonu o politických stranách. V skutočnosti okrem politickej strany viditeľnej na povrchu od počiatku zháňali peniaze vlastnou hlavou a budovali robustné paralelné štruktúry. Vyberali nové kádre, ochotné prevziať zodpovednosť a hlavne dokonale ovládnuť štát a kamuflovať činnosť jeho orgánov.

Fico je totiž skutočný stratég. Pochopil, že privatizáciou toho zvyšku, čo zostal po predchádzajúcom rabovaní, hladné krky svojich sponzorov a spolustraníkov nenasýti. Prišiel s novou víziou. Začal hlásať silný štát, lebo ten je v jeho videní sveta večný. Je lepšie pod zámienkou ochrany národných záujmov a sociálnych istôt udržiavať sliepočku pravidelne znášajúcu zlaté vajíčka a systematicky ich zbierať.

Slovensko sa modernizovalo, neskôr to nazvali digitalizáciou. Začalo sa dariť aj niektorým straníckym biznismenom, ktorí zrazu migrovali aj do nových oblastí, ako napríklad informačné technológie, či zdravotníctvo. Zvyšok predstaviteľov ekonomickej základne strany Smer - SD stačilo prikrmovať z obrovského balíka eurofondov, často aj nezmyselných dotácií a nenápadného zvyšovania daní a poplatkov za všetko.

Aj o tom je jeden z ďalších príbehov tohto ekonomicko-spoločenského modelu Smeru publikovaný portálom aktuality.sk tu:

https://www.aktuality.sk/clanok/863860/za-rok-statne-zakazky-za-desiatky-milionov-pre-firmu-s-vazbami-na-kazimira-a-brhela

Takmer dokonalý biznis model

Biznis model Smeru a jeho sponzorov bol pomerne jednoduchý. Vládna a politická štruktúra vygenerovala potrebu, obalila ju do pekných rečí o modernizácii Slovenska a jadre EÚ. Politická elita s oblekoch šitých na mieru novú potrebu pekne vysvetlila voličom. Potom sa v zákulisí rozdali lukratívne zákazky vlastným podnikateľom a sponzorom. Marža bola niekedy aj v stovkách percent. Všetko sa to dialo pekne v tichosti mimo zraku verejnosti. Veď išlo o národné strategické záujmy a tie sa nesmú prezradiť ani občanom.

Potom ešte veľkohubo pošpinili konkurenciu, ktorá prirodzene vyrástla doslova z garáže a hlavne mimo tieto mafiánske štruktúry. Keď ani to nefungovalo, tak postrašili ľudí Západom, ktorý nám chce ukradnúť našu slovenskú vodu, Sorošom, ktorý nám chce ukradnúť národnú dušu a inými bubákmi zo zlého protislovenského Západu. Medzitým jeden z akcionárov Smeru doslova vyklčoval veľkú časť našich slovenských lesov. Nikdy v živote a nikde na svete som nevidel také obrovské haldy dreva ako som ich videl v posledných rokoch na všetkých slovenských železničných staniciach a diaľniciach.

Je čas reformovať políciu, prokuratúru a justíciu a udrieť na ekonomiku mafie 

Lenže tento ekonomický príbeh Smeru, Hlasu a ich ďalších klonov sa pomaly končí. Nie som zástancom socializmu a rozhodne nie som odporcom voľného trhu a kapitalizmu, Práve naopak. Ale ten voľný trh a kapitalizmus karpatského typu vybudovaný otcom národa a zdokonalený predsedom strany s vlastnou hlavou musia definitívne skončiť. Čím skôr, tým lepšie. Potrebujeme sa vrátiť k normálu a zdravej ekonomickej konkurencii a prostrediu. My Slováci sme šikovní a máme na to sa presadiť aj čestne. 

Vo vyšetrovacej väzbe sedia mnohí podozriví gauneri, ktorí odovzdali štát a spravodlivosť mafii aj napriek tomu, že boli platení za jeho ochranu. Ale rozhodne tam nesedia všetci, ktorí by mali a ani zďaleka ešte nie sú títo podozriví odsúdení. Ich politickí a ekonomickí sponzori behajú po slobode a robia všetko možné aj nemožné, aby odvrátili koniec mafiánskeho štátu a dostali sa naspäť k moci. Rovnaký záujem majú aj spolupracovníci a poslušní podriadení stíhaných podozrivých obvinených.

Teraz je ten pravý čas a možno aj posledná šanca reorganizovať NAKA. Treba posilniť jej finančno-ekonomické expertné zložky a spolu s očistenou prokuratúrou a reformovanou justíciou začať tvrdo stopovať nelegálne majetky a finančné toky. Nelegálne majetky treba dôsledne hľadať doma, ale aj v Karibiku, na Belize či inde v zahraničí. Nájdené zabavovať a vracať občanom štátu, napríklad financovaním rozvoja toho, čo naozaj potrebujú. Môžeme na to zriadiť trebárs fond navráteného národného majetku.

Skryť Zatvoriť reklamu