Ku komu vedú nitky nezákonných únikov informácií?

Ja som to vedel a už mám zbalené ... tak znie refrén známej pesničky. Je to aj krutá realita trestných konaní na Slovensku. Mafia je opakovane, priam systematicky varovaná pred zákrokmi orgánov činných v trestnom konaní.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Finančníka Kvietika, krstného otca Dankovej SNS mal podľa výpovede varovať vtedajší riaditeľ SIS Šafárik. Policajného exprezidenta Gašpara mali varovať policajti a sám exminister Kaliňák. Gašpar, podobne ako N. Bödör dokonca "preventívne" prišiel na NAKA, samozrejme s už vymazanými údajmi z citlivej komunikácie.

R. Fico vykrikoval minulý týždeń o únikoch informácií z NAKA. Bol to však on, kto zatiaľ najviac verejne zneužíval nezákonne získané informácie. Je naivné sa domnievať, že zatvorením pár desiatok mafiánov, napojených na Smer a väčšinou aj nominovaných touto stranou sme sa vysporiadali s mafiou. Na každého obvineného treba rátať s niekoľkými poskokmi, ktorí sú stále v systéme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred pár týždňami sa ten istý Robert Fico živo odbavoval na údajných detailoch z výsluchu policajta Kučerku a oznamoval nám, že prokurátori hovorili podozrivému , že „bude srať krv“. Fico sa intenzívne sa zastával prokurátorky Kučerkovej, ktorá si ako manželka obvineného bola v banke uložiť 350 tisíc eur v keši.

Dnes je táto pani tiež medzi obvinenými a Robert Fico ďalej múti vodu. Z jeho vyjadrení by sa mohlo zdať, že má interné informácie z prokuratúry, ktoré presahujú rámec možností jeho rozvetvenej prokurátorskej rodiny.

Vynášanie informácii z bezpečnostných a štátnych zložiek tu bolo vždy. Inak by sa niektorí "analytici" nemali ako živiť. Ťažia z toho, že pred ostatnými sú vďaka nelegálnym informáciám o krok vpredu a môžu teda aj ovplyvňovať verejnú mienku správnym smerom. To je pre niektorých bohatých záujemcov cenná služba.

SkryťVypnúť reklamu

Dokonca aj v mojom osobnom prípade som sa o nezákonnej policajnej lustrácii a kšeftovaní s informáciami s fotografom Jánom Zemiarom (topky.sk) legálne dozvedel len náhodou od policajnej inšpekcie. Tá totiž dlhšie sledovala a odpočúvala dnes už odsúdeného policajta Krížika kvôli podozreniu, že druhej strane vynáša citlivé informácie. Zachytili aj jeho kšefty so Zemiarom a komunikáciu s vyšetrovateľkou synovho prípadu, ktorá prebehla dva týždne pred synovým zadržaním. 

Už v januári 2016, pár týždňov po zinscenovanom zadržaní syna som dostal operatívnu informáciu či varovanie, že moju diskreditáciu a prípad syna koordinuje jeden z najvyšších predstaviteľov prezídia PZ. Súčasťou varovania bolo aj to, že na to zneužíva konkrétnu pobočku NAKA a špeciálnu zložku polície. Lenže čo si pomôžete, ak proti Vám stojí celá mašinéria? Dodnes kryjú jeden druhého a majú svojich ľudí všade, dokonca aj na Ústavnom súde SR.

SkryťVypnúť reklamu

NAKA bola systematicky zneužívaná ľuďmi napojenými na Smer na diskreditáciu oponentov, dokonca aj prezidenta SR. Aj keď mnohí ľudia boli vymenení, v princípe je to tá istá NAKA, ktorá dnes chodí klopať na dvere tým, pre ktorých donedávna nie celkom legálne pracovala. Podobne je to s ostatnými štátnymi zložkami. Je v nich ešte príliš veľa ľudí, ktorí sú nielen lojálni voči bývalej vládnej moci, ale majú aj za ušami.

Na rozdiel od bežných občanov v trestnom konaní, polícia a ďalšie bezpečnostné zložky majú viac nástrojov, ako overiť lojálnosť svojich príslušníkov k inštitúcii a štátu. Jedným z nich sú bezpečnostné previerky a bezpečnostné pohovory. Lenže zatiaľ sú aj previerky predmetom nelegálneho kšeftovania. S nápravou treba začať práve tu. Následne treba upraviť zákon o policajnom zbore, zákony o prokuratúre a tajných službách. Treba zatlačiť aj na očistu samosprávnych orgánov prokuratúry a justície. Musia sa stať nástrojom samoočisty prokuratúry a justície namiesto ochrany gaunerov a falošnej solidarity v rámci svojej kasty.

SkryťVypnúť reklamu

Slovensko je poprerastané pavučinou a v jej strede sedia stále tie isté tučné pavúky, ktoré dlhodobo vyciciavajú krajinu. Nemá zmysel túto pavučinu rozpletať po jednotlivých vláknach. Treba ju strhnúť celú. Toto by si mali uvedomiť aj vo vládnej koalícii. Pandémia je veľká, dokonca celosvetová hrozba. Ale skutočný nepriateľ Slovenska sedí uprostred našej mafiánskej a mocenskej pavučiny.

Ak sa táto koalícia neprestane zaoberať presúvaním percent voličskej podpory medzi sebou, môže sa jej stať, že aj sama uviazne v pavučine ako korisť. Bohužiaľ, zatiaľ sú koaličné strany na najlepšej ceste vymeniť ústavnú väčšinu za minoritnú opozíciu.

Viac o podozrení o varovaní Gašpara sa dočítate v článku Romana Cupríka:

https://domov.sme.sk/.../tibor-gaspar-obvinienie-sud.html

Pavel Macko

Pavel Macko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  114
  •  | 
  • Páči sa:  1 538x

Som generálporučík armády v zálohe. Venujem sa: bezpečnosť a obrana medzinárodné vzťahy stratégie a technológie Vzdelanie: Ing. (1. výzbrojno-eletrotechnický - optoelektronika a 2. automatizácia velenia a elektronické počítače) CSc. – vojenská technika, VA Brno MSc. – stratégia národných zdrojov, NDU, Washington D.C., USA vyšší akvizičný kurz (II. st VŠ), USA Skúsenosti: technické, manažérske a vojenské funkcie, velenie a riadenie medzinárodných tímov, velenie a riadenie medzinárodných vojenských operácií, inovatívny výcvik a simulačné technológie. Top zamestnania: zástupca náčelníka GŠ OS SR, zástupca veliteľa pozemných síl, veliteľ celoarmádnej logistiky, šéf operácií ISAF v Afganistane, veliteľ NATO JFTC. Som predsedom mimoparlamentnej opozičnej strany ODS - OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA Zoznam autorových rubrík:  Obranná politikaNaše ozbrojené silyBezpečnostná politikaTrocha histórieKauza generálov fantómSpoločnosťSpomienky a zaujímavostiNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu