reklama

Verejná výzva generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi

Reakcia na opakované vyjadrenia generálneho prokurátora SR na sociálnych sieťach a vyhrážky voči poslancom NR SR.

Verejná výzva generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi
Vyjadrenie na oficiálnej stránke generálneho prokurátora (Zdroj: Maroš Žilinka - generálny prokurátor SR)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

Pán generálny prokurátor,

Je čas prestať nedôstojne šaškovať na sociálnej sieti. Aj my občania trváme na tom, aby ste neuhli ani o milimeter a apoliticky si plnili všetky svoje ústavné a zákonné povinnosti. Pán Žilinka, Vy asi nemáte ako generálny prokurátor nejakú trestno-právnu imunitu, však? Máte však úradnú povinnosť chrániť zákonnosť a životy všetkých občanov bez rozdielu. Alebo sa mýlim?

1) Ako prvé Vás verejne vyzývam, aby ste sa podrobili dôkladnej bezpečnostnej previerke a vypočutiu na polygrafe. Nech vieme, či sa na Vašu lojálnosť k Slovenskej republike a Ústave SR môžeme stopercentne spoľahnúť. Otázky dodám bezprostredne pred vyšetrením na polygrafe.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2) Ako druhé Vás verejne vyzývam, aby ste sa jasne a jednoznačne dištancovali od vyhrážok a nátlaku na poslancov NR SR a ďalších občanov a aby ste ako generálny prokurátor okamžite a nekompromisne zakročili voči tým, ktorí verejne vyzývajú na strieľanie, vešanie a iné zverstvá voči politickým oponentom.

3) Po tretie Vás verejne vyzývam, aby ste prestali s politickou činnosťou, vykonávali svoj úrad dôstojne a nestranne a dištancovali sa od svojich agresívnych podporovateľov. Súčasne by ste mali okamžite začať konať voči tým politickým stranám, ktoré verejne podnecujú na odstránenie demokratického ústavného poriadku a aj tak konajú.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

S pozdravom

Pavel Macko

P.S.: Túto výzvu Vám zasielam aj písomne do Vášho úradu.

Prílohy:
Čas zvlčilosti – postaviť k múru a odstreliť ako prašivé svine (dennikn.sk)

Benčík: Extrémisti ma navštívili prvýkrát. Nemal som živočíšny strach, nebudem sa schovávať (dennikn.sk)

Pavel Macko

Pavel Macko

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  149
  •  | 
  • Páči sa:  3 933x

Predseda mimoparlamentnej opozičnej strany ODS - OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA, ktorá je súčasťou volebného zoskupenia "Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana". Som generálporučík armády v zálohe. Venujem sa: stratégie a technológie, bezpečnosť a obrana, medzinárodné vzťahy. Vzdelanie: Ing. (1. výzbrojno-eletrotechnický - optoelektronika a 2. automatizácia velenia a elektronické počítače) CSc. – vojenská technika, VA Brno MSc. – stratégia národných zdrojov, NDU, Washington D.C., USA vyšší akvizičný kurz (II. st VŠ), USA Skúsenosti: technické, manažérske a vojenské funkcie, velenie a riadenie medzinárodných tímov, velenie a riadenie medzinárodných vojenských operácií, inovatívny výcvik a simulačné technológie. Top zamestnania: zástupca náčelníka GŠ OS SR, veliteľ NATO JFTC, zástupca veliteľa pozemných síl, veliteľ celoarmádnej logistiky, šéf operácií ISAF v Afganistane, zástupca pre podporu veliteľstva ALLC HQ Heidelberg. . Zoznam autorových rubrík:  Obranná politikaNaše ozbrojené silyBezpečnostná politikaTrocha histórieKauza generálov fantómSpoločnosťSpomienky a zaujímavostiNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu