Slota? Ale kdeže...

Jano Slota bol primátorom 16 rokov, Ivan Harman cca tri a pol. Jeden mal rád hokej a pozemky, ako je na tom ten druhý?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (21)
Obrázok blogu

V Žiline sa ide 19.4.2010 zase schvaľovať rozpočet na rok 2010. A podľa všetkého to teraz sa aj podarí. Napriek tomu, že je tam jasné mrhanie:

Na hokej mesto dá cca dvojnásobok oproti minulému roku - 1 122 000 EUR!!! Čo je 33,8 milióna korún! Minulý rok to bolo 597 000 EUR - skoro 18 miliónov korún!!! Hokejsti urobili hanbu, skoro vypadli, zachránili sa len v baráži proti Piešťanom a na poslednom zápase bolo 811 divákov. Super investícia obrovských miliónov korún, keď návštevy presahujúce aspoň 1000 ľudí neboli bežné. To máme už asi úplne geniálne opravené chodníky, cesty, lacnú a pohodlnú MHD, veľa zelene v meste a dostatok parkovacích plôch v centre, že sa dá takto mrhať peniazmi?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A samozrejme, keďže je predvolebný rok, napriek cca 20 percentnému prepadu v daniach treba zvýšiť platy v meste o cca 15 percent, nech úradníci a zamestnanci vedia, koho voliť. A treba aj trochu propagandy za naše dane - výdavky súvisiace s propagáciou, reklamou, inzerciou mesta (v tom hovorca mesta 100 000 €)

A aby sa to dalo nejako zaplatiť, mesto naplánuje predaj pozemkov za 2 milióny EUR - cca 60 miliónov korún. Rozpredávanie mesta vraj ukončil Slota a mesto už vraj nič nemalo. Ale predsa len sa našli pozemky za 60 miliónov korún, ktoré sa dajú pekne pred voľbami predať.

A samozrejme pozor - naplánované je aj: Pokuty, penále a iné sankcie 200 000 € - Príjmy z pokút uložených Mestskou políciou za porušenie predpisov. V minulom roku to bolo 99 582€, čiže sa máme na čo tešiť!

SkryťVypnúť reklamu

Pre našich poslancov a primátora Harmana pár ukážok, ako to v meste vyzerá, kde by sa tie peniaze teda oveľa viac hodili:

Zeleň sa likviduje parkovaním na chodníkoch, po ktorých sa samozrejme už pomaly nedá chodiť. Ale narobiť poriadok s Parkovacou spoločnosťou sa nijako nedarí, napriek tomu, že mesto v nej vlastní väčšinu. Samozrejme ľudia parkujú na chodníkoch zadarmo radšej, ako na parkovisku vedľa za kopu peňazí. A tak máme často prázdne parkoviská a plné chodníky.

Obrázok blogu

Zdevastované mesto...

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Super sa tade chodí, denne to tam tak na Hurbanovej ulici vyzerá a deti na gymnázium chodia už radšej po ceste. Mestskí policajti samozrejme majú iné problémy...

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

... vo dvojici bežne robia živú rampu - strážia jeden z vjazdov do centra mesta.

Obrázok blogu

Aspoň tá neschopnosť mesta rozvíja ľudskú tvorivosť :)

Obrázok blogu

Takto sa musia obyvatelia Žiliny brániť, ak nechcú mať rozorané aj tie posledné kúsky zelene.

Obrázok blogu

Radosť ísť po takom chodníku, vedľa krásnej zelene.

Obrázok blogu

Takto na mnohých miestach pomohli zábrany proti parkovaniu - ten kvetináč vpravo. Autá zavadzajú o toľko viac chodcom.

Obrázok blogu

Takto vyzeralo Hlinkovo námestie pred likvidáciou zelene na ňom, aby sa dal zásobovať nový obchodný dom...

Obrázok blogu

... a takto je to tam teraz. Stromy sa ale samozrejme nerúbali, nie sme barbari! Presadili sa pekne mimo mesta ku vodnému dielu! To zeleni v centre super pomohlo!

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Takéto ulice sú často v strede mesta.

Michal Pavlásek

Michal Pavlásek

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zároveň IT-čkár, mladý (teda už vyše 30 ročný) pravicový konzervatívec ;). V diskusiách vystupujem ako CoPLaS, aj keď v poslednom čase už veľmi málo, lebo to považujem za stratu času :). Fanúšik F1 (McLaren) a asi každého športu.www.pavlasek.sk Zoznam autorových rubrík:  Kritika ŽilinyTechnikaVšeobecné frflanieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu