Žilina: Paródia na vianočné trhy

Vianočné trhy v Žiline. Keďže som videl tieto trhy vo Viedni a Bratislave, tešil som sa na podobnú atmosféru. To, čo mesto Žilina vianočnými trhmi nazvalo, prekonalo všetky moje očakávania. Jednoducho katastrofa. Mesto zjavne povolilo akýkoľvek stánok, a tak tam zavládla veru super vianočná atmosféra. Napríklad výpredaj dáždnikov za 149 Sk rovno oproti radnici... Ďalšie podobné hrôzy si môžete pozrieť na nasledujúcich fotkách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)
Obrázok blogu

V meste Žilina sa o organizovanie staral asi riadny "sedlák". Dovoliť urobiť z vianočných trhov predaj čínskych a podobných brakov je umenie.

Chemické "hajzle" skoro opreté o kostol. Prečo nie, veď na strašnevzdialenom vedľajšom námestí (asi o 100 m ďalej) sú podzemné záchody.Alebo že by nejaký umelecký zámer, aby boli zaujímavé fotky?

Obrázok blogu

Táto "tetuška" vpravo vyhrala u mňa najgýčovejšou výzdobou, tie cencúle boli neuveriteľné! 

Obrázok blogu


Pred vchodom do kostola sa predávali tričká ako na metalových koncertoch. Super vec, počas počúvania kolied z mestského rozhlasu ma hneď chytí chuť kúpiť si nejakú Sepulturu (Roots Bloody Roots! ;) ). 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu


Nekúpite čínsky svetrík?

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Stánky s vejúcou roztrhanou celtovinou pôsobili silne esteticky. Vyvolávali síce pocit vianočnej atmosféry, ale nejakého čínskeho trhu - a nie Mariánskeho námestia, historického centra 800 rokov oslavujúcej Žiliny.

Obrázok blogu

Stánky sa snažili upútať svojou jedinečnosťou. Hlavne, aby bol každý iný.

Obrázok blogu

Punč u pána primátora! A hneď oproti víťaz súťaže o najvianočnejší stánok...

Obrázok blogu

...výpredaj dáždnikov! Super tovar v super vianočne vyzdobenomstánku. Kam sa hrabe Tesco s jeho výzdobou. Trápne. Toto je autentickávianočná avantgarda.

Obrázok blogu

Jedno z mála pozitív - kováči a ľudové umenie na námestí.

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Dolná strana námestia - keby boli na námestí len tieto stánky tak jeto OK, škoda, že na rozdiel od "číňanov" oproti nim mali skoro všetkypodvečer zatvorené.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Najoriginálnejšia ochrana pred dažďom.

Obrázok blogu

Radní páni a pán primátor. To fakt treba, aby u nás takto vyzerali vianočné trhy? Musíme sa naozaj hanbiť a dúfať, že na naše vianočné trhy nepríde žiaden turista?

Choďte sa prosím o rok pozrieť do Bratislavy a Viedne, aby ste tým, čo ste dovolili tento rok, zase o rok nerobili hanbu.

Michal Pavlásek

Michal Pavlásek

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zároveň IT-čkár, mladý (teda už vyše 30 ročný) pravicový konzervatívec ;). V diskusiách vystupujem ako CoPLaS, aj keď v poslednom čase už veľmi málo, lebo to považujem za stratu času :). Fanúšik F1 (McLaren) a asi každého športu.www.pavlasek.sk Zoznam autorových rubrík:  Kritika ŽilinyTechnikaVšeobecné frflanieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu