Žilina: Zábrany proti parkovaniu na chodníkoch rozmiestňoval idiot?

Zábrany proti parkovaniu na chodníkoch rozmiestňoval v Žiline asi idiot. Po roku, odkedy vedenie ohlásilo rozmiestňovanie zábran ich umiestnili iba pár. A to niekde tak tak, že situáciu v podstate skomplikovali!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

Nevydržal som to dusiť v sebe. Založil som si rubriku Kritika Žiliny, kde si budem uľavovať svojej duši. Zásadne nebudem politicky korektný a keď budem mať potrebu, budem nadávať a zosmiešňovať. Veď v diskusii sa mi to vykompenzuje. Tam vynadajú mne :) . Sú dva roky po voľbách a tak sa už dá pozerať, čo všetko sa zlepšilo, prípadne zhoršilo.

Idiot - najmä kvôli tejto definícii som toto slovo použil:"Slovo idiot je odvodené z latinského idiota, idiotes, ktoré je zasodvodené z gréckeho ἰδιώτης (idiōtēs, t.j. prostý človek, laik, osoba bez odborných schopností, zvláštna osoba)."
zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Idiot

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri Kine Centrum oproti pošte je veľmi úzky chodník na jednom mieste. Zábrany proti parkovaniu tam nedali asi preto - aby sa ľudia nepotkýnali. Ale autám šírka vyhovuje. A keďže idiot navrhol rozmiestniť zábrany naokolo, kde je chodník širší, idioti za volantom samozrejme zaparkujú tam, kde zábrany nie sú a cez toto miesto sa nedá plynulo chodiť a ľudia často behajú po ceste. Každý deň najmä cez obed je to tam zábava...

Pohľad na "štrbinu" ;) :

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Akonáhle sa chodník rozširuje, tam zábrany dali:

Obrázok blogu

 

Pohľad na "štrbinu" zozadu:

Obrázok blogu

 

A príslušníci stoja vedľa asi 15 metrov oproti a nudia sa a tak telefonujú a SMSkujú.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 

Z času na čas sa každému podarí zlé rozhodnutie. Ale iba idiot ho nevie zbadať. A vykonať nápravu. Niekoľko mesiacov to tu je stále bez zmeny. Asi autá nesmú parkovať inde, iba v najužšom mieste.

Náklady na riešenie - pár korún (eur). Len by bolo treba rozmýšľať a pozrieť si po sebe vlastnú robotu.

Trocha histórie: Parkovanie na chodníkoch v Žiline výraznerozmohlo potom, čo za primátorovania Jána Slotu spoplatnilo parkovanienie len v centre, ale aj blízkom okolí firmou Žilinská parkovacia.Ivan Harman to oprávnene kritizoval. Ak sa dobre pamätám, tak boli aj sľuby ozmene. Skončilo to zverejnením zmlúv na internete.

SkryťVypnúť reklamu

Parkovanie nachodníkoch je niekedy nutné zlo. Ale to neznamená, žeby nemali preňexistovať normálne a presné pravidlá. Nie 60cm! A dokonca ani to sa vŽiline nedodržiava a keď sa rozmiestnia zábrany tak to situáciu eštezhorší. 27. 10. 2007 sa v novinách písalo:
Od budúceho roka by sa v meste inštalovali technické zábrany, ktoré byzabránili parkovaniu na chodníkoch. "Nesmie sa stať, aby centrum Žilinybolo zapratané autami, ktoré parkujú na chodníkoch, aby chodníky bolinepriechodné. Toto od jari určite v Žiline nebude možné," dodal šéfžilinskej radnice
zdroj: http://www.sme.sk/c/3558028/Zilina-chce-bojovat-s-parkovanim-na-chodnikoch.html

SkryťVypnúť reklamu

Tieto fotky som si neodpustil sem dať ako niekoľko klasických príkladov parkovania idiota. Pochopím trochu, keď potrebuje auto dať na chodník a zostane dosť miesta. Ale idioti zaparkujú tak, že sa okolo nich treba tlačiť.

Ešte, že si auto olepil dvoma nálepkami začiatočník. Takýchto idiotov nie je problém nájsť každý deň niekoľko.

Obrázok blogu
Obrázok blogu

 

Obrázok blogu
Obrázok bloguObrázok blogu

PS: aj ja chodím denne autom do mesta. Ale snažím sa neparkovať ako idiot.

Michal Pavlásek

Michal Pavlásek

Bloger 
  • Počet článkov:  16
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zároveň IT-čkár, mladý (teda už vyše 30 ročný) pravicový konzervatívec ;). V diskusiách vystupujem ako CoPLaS, aj keď v poslednom čase už veľmi málo, lebo to považujem za stratu času :). Fanúšik F1 (McLaren) a asi každého športu.www.pavlasek.sk Zoznam autorových rubrík:  Kritika ŽilinyTechnikaVšeobecné frflanieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu