Nervózny Kaliňák a mlčanlivý Baška

S odstupom pár dní si vyhodnocujem ostatné zasadnutie VOB (výbor pre obranu a bezpečnosť) NR SR a s malým zadosťučinením a rastúcou nádejou, že sa Gorila naozaj vyšetrí, konštatujem, že:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (65)
Obrázok blogu

- Som celkom rád a potešený, že sa výbor vôbec uskutočnil.

O zvolanie výboru som žiadal predsedu Fedora ihneď po doručení odpovede riaditeľa SIS Mitríka na uznesenie VOB č. 136, podľa ktorého sme mali dostať z SIS „...všetku dokumentáciu k ITP použitým SIS pri kauze Gorila.“ Riaditeľ sa totiž v odpovedi vyjadril iba k piatim dokumentom a podal nám k nim veľmi obmedzené informácie. K ďalším minimálne piatim sa dokonca nevyjadril ani slovíčkom! (Mimochodom, týmto pán riaditeľ porušil § 9 ods. (3) zákona č. 166/2003 Zb.z..) Fedor nemal na zvolaní schôdze záujem, preto som musel nájsť 5 poslancov, ktorí sa pod zvolanie podpísali. Pred pár týždňami by sa to určite nepodarilo, teraz však okrem poslancov SaS (Hladký, Laurenčík) súhlasili poslanci KDH (Fronc, Stanko), ako aj nezávislý poslanec Púčik. Zjavný posun. J

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

- Kaliňák je zo dňa na deň nervóznejší

Vždy sebaistý a suverénne vystupujúci Kaliňák ma, priznám sa, svojim vystúpením prekvapil. Dalo by sa povedať, že potvrdil známe KDE KONČIA ARGUMENTY, ZAČÍNA DEMAGÓGIA. Zaútočil na SaS a obvinil poslancov, že nemajú naštudované zákony, že hovoria iba to, čo im Sulík nadiktuje, že maria vyšetrovanie kauzy Gorila a spolupracujú s finančnou skupinou PENTA na zametení kauzy pod koberec. Jeden väčší blud, ako druhý. Keď zlodej kričí chyťte zlodeja a kričí to s takou nenávisťou v očiach, je to dobré znamenie. Veci sa mu začínajú vymykať spod kontroly.

- Prečo mlčia zvyšní SMERáci?

Skryť Vypnúť reklamu

Tak na tejto schôdzi, ako aj na predchádzajúcej sa pri diskusii o SIS okrem Kaliňáka nevyjadril žiaden ďalší poslanec SMERu. Všetci sú ticho a čakajú, čo povie „Kali“. Čím to je? Boja sa témy, nemajú také informácie, ako ich bezpečnostný boss, alebo je za tým niečo iné? Zvlášť ma to prekvapuje u Bašku, ktorý bol pri kauze odpočúvania VOS pomerne aktívny. Tu bola jeho aktivita nulová.

- Nemasný-neslaný Fedor a prijatie uznesenia

Postoj predsedu VOB Fedora je od zverejnenia kauzy zdržanlivý. Nemá záujem o aktívny posun, skôr o zadržiavanie vývinu kauzy. Potvrdil to aj na tomto výbore či už pri jeho zvolávaní, aktivitou v diskusii, ako aj uznesením, ktoré navrhol. Najskôr však návrh môjho uznesenia, aby výbor trval na doplnení chýbajúcich informácií, prípadne aby uskutočnil poslanecký prieskum na SIS, nenašiel dostatočnú podporu. Naopak, prijal spomínané servilné uznesenie predsedu Fedora, ktoré vyjadrilo spokojnosť výboru nad poskytnutými informáciami...

Skryť Vypnúť reklamu

To bolo všetko, na čo sa VOB zmohol v kauze Gorila. Málo či veľa? Ak porovnám aktivitu výboru v kauzách odpočúvania na VOS a v Gorile, tak žalostne málo. Ak sa však pozrieme na zloženie výboru a na strany, ktoré sú namočené v Gorile, tak toho bolo pomerne dosť.

Pavol Hladký

Pavol Hladký

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ešte stále som členom SaS... Zoznam autorových rubrík:  Verejnénázory (politika)SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu