Ako to chodí v čínskych obchodoch

Čínske obchody sú všade v každom slovenskom meste. Na rohoch ulíc, na námestiach, alebo len v bočnej uličke. Ponúkajú všetko tovar na oblečenie, obutie. Ale aká je kvalita? Myslím, že každému je jasné, že také botasky z číňaku sa dajú nosiť maximálne jedno leto. Ale keby len to. Neverili by ste ako sa tam určujú ceny a aký majú prístup k zamestnancom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Pravdou však je, že sa u nich dajú kúpiť aj dobré veci. Napríklad mámmikinu, ktorú nosím už 4. rok a stál drží, alebo sa dá trafiť aj dobra košeľa,opasok a možno aj rifle, ale to je výnimka. 

Nedávno som kupoval rifle a v meste som obehol zopár čínskych obchodov. Vjednom mali rifle iba strakaté s dierkami a čím viac dier, tým drahšie, alebo mali slabí výber. Po dlhšom hľadaní som zakotvil v jednom obchode,samozrejme čínskom kde som konečne našiel celkom schopné nohavice a ktoré sa miaj páčili. Potom si ešte ocko kupoval bundu a samozrejme vyberal a skúšal a taksme sa dali do reči s predavačkou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Od tejto predavačky som sa dozvedel ako to tam funguje. Predavačky robia zaminimálnu mzdu 8 hodín denne a ešte aj soboty a nemajú ani zmluvu. Takže robiana čierno. Ak príde nejaká kontrola tak čínsky majiteľ to dokáže nejakoututlať. Tiež som sa dozvedel, že ceny určuje ako sa vyspí. Napríklad, takétrička kúpi na kilá a potom hodí nejakú cenu a predáva. Sú to tie tričká, ktoréby som nezobral ani za handru.
Bola tam aj jedná vetrovka, ktorá stala nejakých 250Sk. Je to typ, ktorí nosiapunkáči, alebo taký frajeri s nagelovanými vlasmi a reťazami. Tá vetrovkapôvodne stala nejakých 30Sk. Raz prišli Rómovia, že v inom meste stojí 150Sk aten Číňan hodil cenu na 250Sk.

SkryťVypnúť reklamu

A že si ceny dávajú jak chcú som sa presvedčil, keď som si kupoval prezuvkydo školy. prešiel som v Prešove 3 obchody. V jednom stáli také isté šľapky100Sk, v druhom 117Sk a v treťom 150Sk.

Nuž, ale je to na nás, čo kde a za koľko si kúpime. Možno by sme aninekupovali keby sme vedeli za akých podmienok sa tie výrobky vyrábali a za akúmzdu. U nás na Slovensku by takto nepracoval nikto. Ale o tom napíšem niekedynabudúce.

Pavol Hudák

Pavol Hudák

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Zoznam autorových rubrík:  cestovanieSúkromnéNezaradenéNázory, politika

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

36 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
INESS

INESS

110 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

108 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu