
Žena ma právo rozhodnúť. Povedal kto? Priniesol jej ho pokrok vo vede? Alebo veda niekomu vzala, inému dala? Alebo vzniklo utopením morálno- etických hraníc? Hranice- pesnička minulosti.
- OBHAJCOVIA INTERRUPCIÍ: „slobodná vôľa matky má vyššiu právnu prioritu než právo jedinca na život v prvom trimestri, keďže ten ešte nie je človekom.“
- EMBRYOLOGIČKA: „Už osemtýždňové embryo má základy orgánov a ľudskú podobu.“
- MORÁLNA TEOLÓGIA: „Od okamihu počatia ľudský zárodok je človekom. Od toho momentu mu priznávame práva- predovšetkým právo na život!“
Do ktorého z týchto „mienkou ovládaných svetov“, by ste sa chceli narodiť? Do ktorého z týchto svetov, by ste sa dnes NEBÁLI narodiť?
Jedna kniha hovorí, ako by vyzerali najspravodlivejšie zákony. Predstavme si spoločnosť, ktorá ich príma. Keď prediskutuje a schváli aj posledný „spadne opona“ a všetci, vrátane „parlamentu“ sa zrazu narodia ešte raz, do sveta, pre ktorý boli prijaté zákony. Problém je len v tom, že nikto by nevedel, čím by v novom svete bol! Nikto by nevedel, pod koho srdcom by sa zrodil. Interrupcia? Tu by to slovo nepoznali! O seba sa boja všetci!
No takýto svet tu nikdy nebol a žiaľ nebude. A preto sme takí hlúpi. A preto sme takí smelí, drzí. A preto nás nič nezaujíma. A preto vieme viesť hodinové stupídne debaty o etickosti či práve lepiť život-zastávajúce billboardy na reklamné plochy. A preto sa nehanbíme povedať, že je to nechutné, nemiestne... .Sme arogantní. Nechutne arogantní voči životu. MY SME UŽ ZA VODOU!
Zaujíma ma len moje pohodlie! Urobím pre neho všetko, verte mi, všetko!
„Človek nemá právo siahnuť na život nevinného človeka, ani keby sa tým sledovala dobrá vec!“
„Medzi všetkými telesnými dobrami, život človeka je na prvom mieste!“ (Ján Pavol II.)