Cynická obluda je skrytá propaganda SDKÚ - Dôkaz

Nikto nemá čas čítať vatu, preto prejdem hneď k podstate. cynickaobluda.com je vydarená stránka, spoločensko-politická satira na ktorej sa všetci z-času-na-čas dobre zasmejeme. Od istého času sa o nej začali v kuloároch šíriť reči, že za ňou sú ľudia, ktorí robili volebnú kampaň SDKÚ. Reči sú reči, hovorím si, a tak som si dal tú námahu a urobil stručnú kvantitatívnu analýzu, do ktorých politických strán najčastejšie udiera ostrovtip autorov projektu. Spočítal som všetky obrázky od vzniku stránky, ktoré sa týkajú politických strán a zistil toto:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Väčšinou stránka bije do SMERu, čo nikoho nijak zvláštne neprekvapuje, proste mladí ľudia ktorí nemusia červený SMER. Takých je nás väčšina, našťastie. Zaujímavé to začína byť ale až následne: väčšina ostatných príspevkov udiera do OĽaNO, konkrétne Matoviča a Hlinu, KDH, potom Lipšicovho nového projektu, o niečo menej do SaS a čudej sa svete, najmenej do SDKU. Pre korektnosť, 2 obrázky s Dzurindom neberiem ako útok na dnešné SDKÚ, tomu sa ušlo len 1 neškodný vizuál s Frešom.

Aj vám pripadá náhodné, že táto štruktúra sa presne prekrýva s hlavnými politickým súpermi, pozor nie protivníkmi/nepriateľmi, to je samozrejme SMER a ten dostáva na frak najviac, ale protivníkmi SDKU, s ktorými sa táto strana bije o voličov? Matovič, Lipšic, KDH, SaS.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Priznávam, že toto nie je nepriestrelný dôkaz. Je to však obraz toho, že štruktúra príspevkov sa úplne zhoduje s politickým cieľom SDKÚ. A to nie je málo.

Cynickaobluda je so svojim trefným ostrovtipom prínosom k politickej diskusii, to iste. Ale ku korektnej súťaži patrí, že vieme kto je čoho autor. Je to férové v prvom rade voči publiku, voličom. Lebo ak neviem, kto je autorom toho, čo čítam/pozerám, som z princípu cieľom manipulácie, v tomto prípade skrytej politickej propagandy. Čo už prínosom k zdravej verejnej diskusii nie je.

Nech cynickaobluda ďalej funguje, je s ňou celkom sranda. Ale je našim právom vedieť, kto je jej autorom. Na záver preto otázka: Nechce sa SDKÚ korektne priznať k prepojeniu s autormi tohto projektu? Alebo nechcú títo autori vyjsť z zákopov a anonymity. Bolo by to chlapské, čestné a videli by sme, že naši politickí matadori hrajú tvrdo, ale aspoň korektne, s otvorenými kartami.

pavol palko

pavol palko

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

človek milión Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu