V rozhovore v rámci kampane na funkciu starostu bratislavského Nového mesta v novembri 2014 Kusý na otázku "Na kampaň ale treba peniaze. Ako ste zaplatili bilboardy?" odpovedal:
"Možno som jediný kandidát na starostu, ale ani v tejto kampani ani v predchádzajúcich, som nikdy žiaden bilboard nemal. Dosť mi prekáža, že sú všade a povedal som si, že ak nie som schopný zmeniť systém, tak ho aspoň nebudem podporovať. Mnohí rozprávajú o vizuálnom smogu a potom mestskú časť oblepia desiatkami svojich bilboardov."
V rozhovore v rámci kampane na funkciu župana Bratislavského samosprávneho kraja v októbri 2017 Kusý na otázku, či to na neho neplatí a či ľutuje svoj vtedajší výrok, odpovedal:
"Neľutujem, ten výrok sedel. Povedal ho človek, ktorý kandiduje na starostu, a som presvedčený, že niekto, kto kandiduje na starostu alebo miestneho poslanca, bilbordy nepotrebuje. .... Nebol dôvod na masívne bilbordové kampane, ktoré som videl u kandidátov na starostu. ... Neznášam bilbordy a rád by som to urobil bez toho. Dokázal som to v piatich voľbách, možno som bol jediný starosta, ktorý nemal žiaden bilbord, ale ak chcem uspieť ako župan, nie je to možné."

Problém je v tom, že v roku 2014 Kusý odsúdil použitie bilbordov principiálne, systémovo. V roku 2014 hovoril: Použitie bilbordu je systémové zlo.
V roku 2017 však už hovorí pragmaticky o dôvodoch použitia bilbordov. V roku 2017 hovorí: Potrebujem bilbord, použijem ho. To je zásadný rozdiel.

V roku 2014 mal Kusý voči bilbordom celkom pekné zásady. V roku 2017 mu tieto zásady začali zavadzať pri dosiahnutí jeho osobného prospechu, a tak Kusý svoje vlastné zásady bezohľadne zahodil do koša.
Kusého správanie sa nazýva pokrytectvo a človek, ktorý sa takto správa, sa nazýva farizej.