Veriť. Každú jednu sekundu.

Presne takto pred rokom, v nedeľu poobede pred autumn break-om (týždňovými jesennými prázdninami v Dánsku) som mal úplne prvý telefonát z práce, či môžem v pondelok robiť. A odvtedy to zrazu išlo a zajtra v pondelok to už bude jeden rok, čo mám stabilnú a dobrú prácu popri štúdiu, vďaka ktorej si môžem v pohode vykrývat svoje mesačné náklady a k tomu si ešte vždy aj ušetriť peniaze.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

No bol to hraničný termín. Čísla nepustia a konkrétne čísla v eurách aj dánskych korunách na internet bankingu môjho slovenského aj dánskeho účtu mi explicitne oznamovali, že ak prácu nebudem mať do polky októbra 2013, tak tomuto všetkému tu v Dánskom kráľovstve môžem dať nechcené zbohom. 

Ale podarilo sa, práve v tom momente, kedy sa to už podariť muselo a ja som si plne vedomý toho, že to zhoda príjemných náhod nebola. A tak síce keď som si 2 dni pred prvou výplatou pozrel môj IB slovenského účtu (ten dánsky už bol prázdny), pri kolónke disponibilný zostatok mi svietila cifra 2,50 €.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O 2 dni mi ale na dánsky účet nabehla prvá výplata a odvtedy sa tak deje každé 2 týždne. Od tej doby som sa stal finančne nezávislým, naučil som sa rozumne hospodáriť s mojimi vlastnými financiami a urobiť si niekoľko mesačnú finančnú rezervu, no zároveň si aj pravidelne urobiť radosť buď mne, či ľuďom, na ktorých mi záleží. 

Pretože ono to vždy nejako ide. Raz ťažšie, inokedy zase jednoduchšie. Človek nemôže letargicky sedieť na zadku, otrávený a deprimovaný tým, aké je všetko o ničom, že napr. Rumuni tu majú prácu hneď, lebo kamaráti a známosti, ale musí dokázať sám sebe a aj ostatným, že to ide aj bez známostí. Že to ide vďaka jasnému odhodlaniu, pevnej nezlomnosti a veľkej vôľi vytrvať a musí pre to urobiť všetko. Ale v prvom rade musí veriť. Každú jednu sekundu

Peťan Lukáč

Peťan Lukáč

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som. A som za to obrovsky vďačný.Môj profil na LinkedIn-http://sk.linkedin.com/in/peterlukac1 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu