Ukončenie 2. semestra na VIA University College, Campus Horsens

Hlavne s ľuďmi z domova by som chcel zdieľať jednu vec, a to aký sme mali posledný vyučovací deň 2. semestra u nás v škole. Podľa rozvrhu sme mali mať workshop z predmetu Organizácia a manažment v tzv. Common house, ktorý sa nachádza v campuse, spolu s ďalšími dvomi medzinárodnými triedami nášho programu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ráno (o 10:15) nás privítali Flemming a Jes, dvaja obzvlášť namotivovaní a pohodoví učitelia Organizácie v športovom oblečení (vraj sme všetci všetci mali prísť v športovom oblečení, ale nie všetci si to v našom informačnom systéme všmili, vrátane mna) a náhodne nás zadelili nas do tímov o 4 členoch (bol som v tíme s jednou holkou z Rumunska, s chalanom narodeným v Portoriku, ktorý následne strávil 10 rokov na Floride a ďalších 9 rokov tu v Dánsku a s kamošom z Kamerunu).

Dostali sme mapu okolia školy s desiatimi krížikmi, ktoré označovali 10 miest, na ktorýc sa nachádzajú papiere s otázkami z Organizácie a hodinu a pol na to, aby sme všetkých 10 papierov našli a zodpovedali všetky otázky týkajúce sa druhého semestra (dokopy ich bolo 50). Cieľom bolo zopakovať si teóriu z 2. semestra pred skúškami. Vonku bolo veľmi príjemných 19 stupňov, svietilo slnko a my sme putovali cez mierny kopec lesnou cestou popri jazere, stretli sme malých, asi 10 ročných dánskych futbalistov, ktorí utekali tam a spať a ktorí veľmi energicky zdravili nášho čierneho kolegu z Kamerunu, potom sme prešli mostom cez jazero a vrátili sme sa späť do Common housu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po 45 minmútovej obedovej prestávke si Jes a Flemming zavolali zástupcov každého jedného tímu a rozdali im ďalšie mapy s ďalšími 9 stanovišťami, ktoré tento raz až na dve boli v jednej líni a našli sme ich rýchlejšie, ako doobeda. Kráčali sme cyklotrasou, ktorá sa z jednej strany tiahla rovnobežne popri rozľahlej zelenej lúke a z druhej strany popri malých farebných záhradných domčekoch a ktorá plynule prešla do tmavšej cesty zo všetkých strán obklopenej vysokými zelenými stromami a akusticky perfektne ozvučenej čajkami a vrabcami. Na tej lúke sa pásli kravy a vedľa cyklotrasy bol natiahnutý elektrický plot. Jeden bulharský kolega z vedľajšieho tímu tomu elektrickému nejako neveril a o tom, či naozaj funguje, sa chcel presvedčiť na vlastnej koži. Keď dostal najprv jednu a hneď potom aj druhú ranu do tela, tak elektrickému plotu predsa len uveril.

SkryťVypnúť reklamu

Odpovede na otázky sme vyplnili za pochodu, resp. v Common house sme mali ešte 15 minút k dobru a tam sme po tímovej bojovej porade odpovedali na zvyšné sporné otázky. Keď sme odovzdali vyplnené odpovede, tak Jes prišiel s veľkou taškou a vytiahol z nej veľké množstvo Magnum nanukov, ktoré sme si mali vziať na posilnenie sa po náročnom dni:). Keď som odchádzal domov z Common house, tak som počul Jesa, ako hovorí, že ešte 7 nanukov zostalo, nech si ich ľudia rozoberú.

Druhý semester sa teda skončil, jednu skúšku už mám úspešne za sebou a na mňa čakajú ďalšie 3 skúšky v škole a 1 skúška z 1. modulu na dánčine. V takomto prostredí sa ale človek cíti skutočne motivovaný, nemusí sa bifliť na skúšky, pretože drvivú väčšinu vecí si pamatá a po prázdninách sa úprimne teší na ďalší semester. Ja sa teda rozhodne teším:)

Peťan Lukáč

Peťan Lukáč

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som. A som za to obrovsky vďačný.Môj profil na LinkedIn-http://sk.linkedin.com/in/peterlukac1 Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu