Ako vybrať holiaci strojček pre muža

Nedávno sa ma moja známa pýtala, či by som jej mohol odporučiť holiaci strojček pre jej manžela. Kedže by sa tieto rady mohli hodiť aj iným ženám, rozhodol som sa napísať tento blog post.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nezvyknem sa baviť o holení so ženami, no keď na to príde je to takmer vždy tá istá téma a tou je výber holiaceho strojčeka pre partnera. A kedže som svojou záľubou v holení v okolí pomerne známi rád im poradím aby sa v tom nestratili a urobili svojej drahej polovičke radosť. Rozhodol som sa teda napísať tento blogpost, ktorý si možno aj niekto prečíta a ak nie aspoň ho budem môcť posielať babám cez Facebook, kedže práve tie najčastejšie vyhľadávajú strojčeky pre mužov ( naopak to však neplatí muži nevyhľadávajú holiace produkty pre ženy - z pochopiteľných dôvodov)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako vybrať holiaci strojček pre muža.

Tak teda v prvom rade je potrebné rozhodnúť medzi dvoma základnými druhmi holiaceho strojčeka. A tým je elektrický a manuálny strojček na holenie. Ak vaša polovička alebo známi (otec, brat, svokor) uprednostňuje úplne hladké a precízne oholenie a rád sa rozmaznáva vodou po holení a penou na holenie prípadne holiacim mydlom určite siahnite po manuálnom holiacom strojčeku . Ak ste sa tak rozhodli tak vám k tomu už veľa nepoviem, odporúčam značku Gillette a niektorý z ich novších modelov . Tento článok bude zameraný skôr na výber elektrického holiaceho strojčeka.

Existujú dva základne typy elektrických holiacich strojčekov.

Planžetové strojčeky - Planžetové tipy strojčekov vyberáme pre mužov, ktorým nerobí problém každodenné holenie a ich ochlpenie je jemné a tiež ak rastú v jednom smere . planžetové holiace strojčeky sú tiež náročnejšie na údržbu.

SkryťVypnúť reklamu

Rotačné alebo Frézkové strojčeky - Rotačné hlavice sú vhodné pre mužov, ktorým ochlpenie rastie do rôznych smerov a je husté . Neholia tak dokonale ako planžetové druhy avšak ich údržba nie je náročná.

Keď už ste rozhodli, či siahnete po rotačnom alebo planžetovom druhu strojčeka na holenie je na čase vybrať značku. Ako si teda vybrať zo všetkých tych značiek? Jednoducho - chodte po rokmi overených predajcov, ktorí sa tomuto remeslu venujú dekády . Nesiahajte po čínskych a lacných produktoch ak teda nechcete kupovať nový strojček každé Vianoce. Odporúčam tieto značky elektrických holiacich strojčekov .

SkryťVypnúť reklamu
  • Philips

  • Remington

  • Braun

  • Panasonic

V akej cenovej hladine sa teda pohybovať ?

Takto ide o spotrebnú elektroniku, čo znamená, že často cena zodpovedá aj kvalite a keď kúpite strojček pod 50 EUR nemôžete sa čudovať, že vám do polroka vypovedá službu . Odporúčam ísť minimálne nad hranicu 50 EUR .

Peter Baranik

Peter Baranik

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Peter a rád píšem blogy v rámci voľného času a relaxácie. Rád čítam a surfujem po internete. Holenie,úprava brady a holiace strojčeky sú moja vášeň.- Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu