Mrazivá stanovačka na Pajštúne

Písmo: A- | A+

Malokarpatský démon, vystupujúci v urbánnych priestoroch pod menom Andrej Hajdušek, nás opäť raz zlanáril. O ďalšej krutej noci vonku uzavierame pakt 15.12.2010. SHMÚ totiž hlási výstrahu druhého stupňa: z dôvodu silných mrazov možnosť poškodenia zdravia - kedy inokedy ísť spať von?

Dilema prebieha v priebehu celého dňa, každý máme raz povinnosti a hneď zas iné výhovorky prikladajúce sa na miske váh k názoru: dnes nie. Nakoniec však preváži nezlomné áno. Ideme autom, z Bratislavy vyrážame asi o desiatej, kúri sa. Počas cesty máme kadejaké alternatívne nápady typu: krajší bude nočný pochod napríklad na Biely Kríž či ďalej. V Borinke to zapichneme do zhrnutého snehu. Čelovky na hlavu, batohy na chrbát a - hriatô na žalúdok a jasnú hlavu. Hanka sa utešuje, že predsa nemôže byť menej než -15°C

Dobrá nálada

Niet nad brodenie sa čerstvým snehom.

Čerstvý sneh

Za polhodinku sme hore, na bájnom hrade Pajštún, ktorý býva v lete - často aj v noci - plný ľudí. Dnes tu ešte človečina nepáchla. Kde sa zložíme?

Kde sa zložíme?

Nočný pohľad na Borinku.

Borinka v noci

Ďalšia dnešná dilema: spať vonku či v stane? Máme síce (takmer) bezvetrie, no stále trochu sneží a nakoniec sa všetci rozhodneme pre pohodlie. Malokarpatský démon zametá čelovkou,

Démon s čelovkou

a Hanka tancuje.

Hanka tancuje

Andy topí sneh na polievku, no keď zistí, že je v kochlíku viac hliny než snehu, nechce sa mu proces opakovať a ideme spať hladní.

Varíme

Ráno nám teplomer ukazuje -11°C, vyliezanie zo spacáku je najhoršie, balenie stanu so skrehnutými prstami však tiež nie je prechádzka ružovým sadom.

Ráno

Naše trio v póze:)

Pózujeme

Krásne ráno, neľutujeme výsledok svojej dilemy a tešíme sa na ďalšie akcie.

Hop

Areál Pajštúna

Pohľad na Východ

Pohľad na Západ

Pohľad na Severovýchod

Pohľad na Sever

 

Skryť Zatvoriť reklamu