Rozprávka o menšom zle a vyššom záujme. PS.

Môj posledný blog venovaný zvrchovanej a svojprávnej Slovenskej Republike.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Je to cez 8 rokov, čo ma oslovila istá Jana s pozvaním na stretnutie. Išlo o neformálne stretko v trnavskom Artklube. Chcela tam predstaviť nové ózetko – Progresívne Slovensko. Dodnes netuším ako ma našla.

 

Keď som zistil, že ide o mimovládku a politickú činnosť, okamžite som sa sekol. Situácia na SK bola ale veľmi zlá. Nacisti pochodovali námestiami a o pár mesiacov zomierali investigatívci a ich snúbenice vo vlastnej kuchyni.

Problém bol (už nie je), že ja som sa už ako decko vždy angažoval. Mám to v povahe. Od klubov mládeže po miestnu správu v Hlohovci, rôzne stavovské asociácie, odbory, Kovo ... Nabral som až príliš skoro príliš veľa skúseností. Mám svedkov, že som na druhom stretnutí milej Jane povedal, že do toho idem, ale neverím tomu a dopadne to ako vždy. Dnes tomu neveria ani tí traja členovia, ktorí tam sedeli somnou. Jana a niekoľkí ďalší sedia v parlamente a ja odchádzam. Vedel som že budem iba jeden z ich schodíkov, užitočný idiot. Ale bral som to ako primeranú  cenu za to, aby sa na Slovensku niečo zmenilo. Aby som tu mohol zostať a aspoň s nádejou fungovať. Politika nie je čistá hra a ani letný tábor. Nemal som žiadne ambície. Pachuť moci mi je cudzia a nedokážem si predstaviť, že by som musel sedieť v NRSR s tým čo si tam slovač dokáže navoliť. Chcel som tu len zostať žiť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nepodarilo sa.

Slovensko som opustil, zostáva sa už len odsťahovať. Dôvodom nie je vláda psychopatov a rôznych patologických diagnóz v zákonodarnom zbore, mafiánov, nefungujúci štát a jeho bezpečnostné zložky, toxické súdnictvo level Bielo-rusko, alebo na 80% zdebilizovaný elektorát, neschopný vlastného zodpovedného úsudku ani v predajni obuvi. Dôvodom je to, čo sa tvári ako alternatíva.

Zbieranie podpisov za vznik PS. 25.8.2017 Trnava
Zbieranie podpisov za vznik PS. 25.8.2017 Trnava (zdroj: Gregor)

Prišla mi výzva zaplatiť členské v Hnutí Progresívne Slovensko. A prišla od generálneho manažéra. Netušil som že také niečo v PS máme. A prišiel zoznam povinností člena. A pred tým prišiel podnet na rozhodcovskú komisiu za moje predvolebné kritické statusy na algosieťach, kde som vyzýval na opatrnosť a rozvahu. Vraj som "poškodzoval". Iste .. niekomu to rozhodne mohlo uškodiť. Len komu?

SkryťVypnúť reklamu

 

Roky som fungoval ako predseda miestnej bunky PS v Trnave. Zadarmo to nebolo. Stálo ma to niekoľko dovoleniek. Mesiace pred voľbami 2020 sme sa postavili zoči-voči náckom na námestiach, tesne pred voľbami som prosil hnutie, vtedy koalíciu (ktorá vznikla v nesúlade zo stanovami), aby si neobliekali tie tyrkysové pršiplášte na protest v TT lebo dostanú po papuli. Obliekli. Dostali. Zaslúžene. V mojich starších blogoch to všetko je. Trnavská bunka bola jedna z najväčších a najaktívnejších. Vtedy som mal aspoň nejaký prehľad o tom čo sa v hnutí deje a už vtedy som s tým mal problém. Toto vyvrcholilo na sneme 2022, kde si hnutie akože zvolilo predsedu Šimečku a predsedníctvo, ktoré unieslo hnutie. O nejakej demokratickej voľbe sa rozhodne písať nedá. Podmienky z ústredného výboru – predsedníctva - boli nastavené tak, aby to nemohlo dopadnúť inak. Kandidátka a ansábel do volieb boli na svete dlho pred „snemom“. Snem nič nevolil, o ničom nerozhodoval, iba potvrdil. Boli to zásadné hodiny pre Slovensko.

SkryťVypnúť reklamu

Znova demokracia podkarpatského typu. Dva roky pred voľbami. Z pozície predsedu bunky som okamžite odstúpil. Vraj som trucoval ako neúspešný kandidát do predsedníctva. Nie. Kandidoval som iba preto, aby som zistil ako to je naozaj je. Mojim posledným rozhodnutím bolo, že ma nahradí šikovný chalan.

Zakladajúci snem PS. Žilina 20.1.2018
Zakladajúci snem PS. Žilina 20.1.2018 

Mal plán, ambície, prostriedky a mentálne aj personálne kapacity aby uhral vo voľbách dobrý výsledok. Pre seba aj pre PS. Okamžite bol vyškrtnutý zo zoznamu kandidátov. Ohrozoval kliku - prvú tridsiatku. Oficiálny dôvod sa nedozvedel Odstúpil aj z pozície predsedu bunky. Tak to čestní ľudia robia.

Bunka spadla do rúk bývalým Spolu-ákom, ktorí ani neprešli štandardným prijímacím procesom do PS. Boli rovnejší. Pred voľbami sme prišli na podozrenie vo financovaní kampane práve týmito ľuďmi. Člen TT bunky sa stal poslancom, kúpil si miesto na kandidátke a po pár mesiacoch odišiel z klubu. Dobrý plán. Nič nové. Meno ľahko zistíte.

SkryťVypnúť reklamu

Pred voľbami sme požiadali o vznik novej bunky v súlade so stanovami. Stali sme sa personami non-grata. Milá Jana nám vrátila našu dlhoročnú podporu a nazvala nás trucpodnikom. Okamžite sme boli vyškrtnutí z Trnavskej bunky a naša nová bunka „Periféria" nebola nijako doriešená. Dodnes. Aj keď sme splnili všetky podmienky. Tým, sme si prakticky nemali ako členovia kde uplatniť svoje základné práva garantované stanovami a zaplatené členským. Kancelárka, právnička a aktivistka za rovné práva pre všetkých, nás sabotuje doteraz. S členmi druhej kategórie problém nemá. Niekoľkokrát nám do očí manažment strany priamo komunikoval, že keď sa nám nepáči máme odísť.

Riešenie hodné demokratického transparentného hnutia a hlasu vo voľbách.  Nech sa páči.

Prečo toto píšem? Kydám na vlastnú stranu? Nie. Nie je to moja strana. Toto som nespoluzakladal.

Progresívne Slovensko malo byť revolúciou, ktorá zmení Slovensko. R-ko vypadlo. Je iba evolúciou toho čo na Slovensku hnije od zbabranej revolúcie. Len ďalší vývojový stupeň mečiarizmu. Buď na svoju Víziu zabudlo, alebo chce zabudnúť. Ale najpravdepodobnejšie je, že ju nikdy nebralo vážne a už v OZ-tku bolo všetko nastavené inak. Klamstvo.

Keby som chcel vytiahnuť niečo z kuchyne PSka, nedá sa. Bežný člen a ani zakladajúci člen dnes netuší, čo sa v hnutí deje. Jeho newsletre toho obsahujú menej ako jeho mediálne žvásty. Nemám v povahe vzdávať boj. Zúčastnil som sa niekoľkých rozhovorov členov a aj predsedov buniek. Všetci unisono spievajú o tom ako sú mimo a to aj v prípadoch kedy sa informácií priamo dožadujú. Zásadných a oprávnených informácií. Generálny manažér situáciu s komunikáciou, ktorá bola zlá vždy a po voľbách iba eskalovala, tlmí tým, že regióny a komunikácia sú pre neho prioritou. Evidentne sú. Ale tak štandardne. Inak. Informácie, ktoré presakujú sú pre mňa nezlučiteľne s pojmami, demokracia, sloboda, slobodný výkon poslaneckého mandátu alebo transparentnosť.

Ja dnes netuším ani to či som členom PS-ka, ani to do akej bunky patrím, ani to v akom štádiu je podnet na mňa a ani to v akom štádiu je podnet odo mňa na sekretariát hnutia. Viem iba to, že členovia sú znechutení, nahnevaní a nevypočutí odchádzajú. Nedokážu ani komunikovať medzi sebou. Hnutie takéto platformy zmrazilo. Na tých, ktorí si dovolili niečo kritizovať a niečo riešiť, nebodaj sa postaviť mašinérii, hnutie našilo kulehy. A ani to nedokáže urobiť poriadne. Preto napríklad exekúcia na hnutie.

Zdá sa, že vrcholové štruktúry reagujú (prehnane, hystericky, hlúpo a teda štandardne) iba na verejnú kritiku.

Mám za to, že politický subjekt, ktorí sa tvári transparentne a demokraticky, hoci je akciovkou dvoch ľudí, sľubuje zmeny a kritizuje postupy mafie, ktoré mu vôbec nie sú cudzie, je pre túto krajinu iba ďalším problémom. Pre mňa zásadným. V Progresívnom Slovensku nič reálne neprebieha transparentne, aj keď je všetko v súlade so stanovami. Taká klasika, že? Inzeráty na regionálnych manažérov na Profesii si nevšímajte, dávno sú vybratí. Nepripomína vám to niečo?

Protest Senica 21.01.2020
Protest Senica 21.01.2020 

O pár dní má mať hnutie snem. Neviem či sa ho budem môcť zúčastniť. Mám na to ako zakladajúci člen právo zo stanov. Kľúč na voľbu delegátov bol oznámený cez videohovor. Žiadna písomná informácia mi neprišla. Mám právo nejakého delegáta voliť, len neviem v ktorej bunke. Ale viem, že je to jedno. Predpokladám, že všetko je už dávno upečené a poistené.

Jediným účelom tohto blogu je upozorniť na to, že politikom sa nemá veriť a ani ich ľúbiť. Rozhodne im nedávajte kľúče od domu ako ja. Treba ich kontrolovať a keď niečo pokazia, treba vyvodiť zodpovednosť. Okamžite, tvrdo. V zdravej demokracii sú to iba zamestnanci. Inak sa to vymkne tak ako sa vymklo PS. Z projektu demokratického hnutia zdola, je moloch, ktorý dnes nepotrebuje a vedome ignoruje členskú základňu, vlastné štruktúry, orgány a stanovy. Situácia sa iba zhoršuje. Ako zakladajúci člen mi moje morálne kotvy nedovolili voliť ani len posledných poctivých ľudí z posledných miest kandidátky.

PS-ko je prehrou. Nikdy nevyhralo. Vyhrala Zuzana. Napriek kampani PSka a vďaka dezolátom, ktorí sa nedohodli. V eurovoľbách štatisticky vyhralo Spolu. Prehra vo voľbách 2020 ho zachránila pred rozpadom a bola jedinou výhrou. Prehra vo voľbách 2023 bola iba zaslúženým výsledkom. Tento projekt zlyhal a stal sa súčasťou problému. Dopadlo to ako vždy aj napriek tomu, že v jeho členskej základni sú čestní ľudia. Ale to sú nepochybne aj u mafiánov. Len nesedia v parlamente. Presne ako v PS.

PS-ko nie je v NRSR dlho, ale je najsilnejšou opozičnou stranou. Číselne. Napriek tomu zatial nedokázalo nič. Iba strašiť a frustrovať občanov na námestiach. Presne ako Fico cez kovid. Presne ako fašisti pred kovidom. Lenže na rozdiel od nich, je výsledok tejto kampane nula (slovom 0,0). Predkladať vedome návrhy zákonov, ktoré nemajú šancu prejsť nie je činnosťou ale cirkusom a dnes už iba rutinou.

V politike sa vždy dejú veci v záujme „vyššieho dobra, záujmu“. Otázkou je, pre koho je to dobro naozaj dobré. Absolútne neakceptovateľné je, že sa hnutie „zdola“ stalo obeťou mocenských záujmov za predsedovania Michala Šimečku. Jeho vzdelanie a pôvod mali byť garanciou, že sa to nestane. Preto dostal môj hlas. Zlyhal. Našťastie som nevolil ani Trubana a ani Štefunka. Voľba z jedného kandidáta nie je voľbou ani pre Einsteina.

Za tento blog očakávam exkomunikáciu. Vôbec ma to nevyrušuje. Môj hlas na sneme a v hnutí dnes nemá žiadnu váhu. A hoci predsedníctvo a sekretariát nedokázali vyriešiť jeden malý problém s novou miestnou bunkou v Trnave za takmer rok, rozhodnutie o mne bude rýchle, (hysterické, hlúpe a preto štandardné). Musí byť. Lebo ja čakám od hnutia, jeho „vedenia“ a predsedu iba jedno.

Vyvodenie politickej zodpovednosti za svoje fatálne zlyhania, ktoré majú zo záujmami Slovenska veľmi málo spoločné. Lebo PS je priamo zodpovedné za to, čo sa tu bude diať najbližších 30 rokov. A tým niečím je prachsprosté kompostovanie demokracie a ohrozovanie európskej integrity.

Tento blog venujem všetkým členom „dole“. Spomeňte si, prečo ste do toho išli a skúste nájsť v sebe trochu odvahy. Áno „Dá sa to“!

Ale nie zbabelo a tak ako to robia všetci.

Peter Gregor

Peter Gregor

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  362x

Som ten, kto tu zhasne, keď to už všetci vzdajú. Zatiaľ je pre koho svietiť. A najradšej svietim pre tých, ktorí ma radi vyvedú z omylu. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Marcel Rebro

Marcel Rebro

135 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

108 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

89 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu