Začiatky finančníka – Oplatí sa to?

S akými prekážkami sa stretáva človek, ktorý chce začať pracovať vo finančníctve? Krátky pohľad ponúkam v svojom blogu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ako optimisticky naladený človek by som nerád začínal negatívne, no niektoré veci, bohužiaľ, nie sú hneď na prvý pohľad ružové. Práve začiatky vo finančníctve lemujú rôzne úskalia, vďaka čomu ho mnoho ľudí odsúdilo.

1. Prekážka: Neodbornosť

Termín “rýchlo-kvasení finanční poradcovia“ je dosť známy a označuje práve ľudí, ktorí sa rozhodli vyskúšať prácu finančníka a už od prvej sekundy svojej činnosti sa považujú za odborníkov a s týmto vedomím spíšu zmluvy sebe a svojim známym.

Tieto zmluvy sú často nevýhodné a rušia sa do dvoch-troch rokov. Spravidla ide o zmluvy investičného životného poistenia. Problém mnohokrát nastáva taktiež v oblasti servisu, ak po pol roku trvania zmluvy máte poistnú udalosť, voláte svojmu poradcovi, no zisťujete, že už nepracuje s financiami ale robí v zelovocí (reálny prípad). Podľa Iva Tomana polovica “poisťovákov-začiatočníkov“ skončí do troch mesiacov. Je dôležité sa tomuto problému vyhnúť hlavne samostatným štúdiom jednotlivých zmlúv! Odporúčam predovšetkým články od Petra Cmoreja a Slavomíra Molnára, ktorí sa venujú ukazovaniu faktov na číslach.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

2. Prekážka: Nepoctivosť, zlé meno

Skúste sa náhodne desiatich ľudí opýtať, aký názor majú na finančné poradenstvo. Z praxe môžem povedať, že väčšina ľudí bude mať negatívny názor. Ľudia boli mnohokrát oklamaní (či už vedome alebo nevedome) práve pri podpise hlavne poistných zmlúv. Riešením je zvyšovať praktickú finančnú gramotnosť a poukazovať práve na poplatky v zmluvách a ich fungovanie!

3. Prekážka: Nedôvera

Ak sa aj tak rozhodnete zapojiť do tohto biznisu, môžete sa stretnúť práve s nedôverou okolia. Príčiny sú rôzne, môže nimi byť vek, nedostatok skúseností, zlé skúsenosti vášho okolia. Dajú sa prekonať jedine naberaním kvalitných informácii a posúvaním týchto informácií čo najväčšiemu množstvu ľudí. Ak raz niečomu rozumiete, veríte tomu!

SkryťVypnúť reklamu

Prečo som sa aj napriek týmto prekážkam pustil do sveta financií? Pretože každá z týchto prekážok v sebe skrýva príležitosť! V prvom rade ak sa rozhodnete, že chcete vyskúšať práve toto odvetvie, zaviažte sa, že vydržíte aspoň jeden rok! Ľudia budú vidieť, že to myslíte vážne. Druhým veľkým dôvodom je práve očista finančného sektora. Rozhodnite sa, že budete robiť službu klientom najkvalitnejšie a najlacnejšie, ako sa dá. Ľudia vám budú vďační, keď budete pracovať poctivo. Tento biznis nie je o rýchlom zbohatnutí, ale o dlhodobej starostlivosti. Ak budete robiť túto službu naozaj poctivo a bude sa vám dariť, máte potenciál využiť najväčšiu príležitosť, akú tento biznis poskytuje a to budovať obchodné tímy, čo znamená, že si môžete vytvoriť pasívny príjem. Priemerné platy finančných agentov sa dlhodobo umiestňujú v TOP 5 najlepšie odmeňovaných povolaniach (*2014 - 1796€, 2015 - 2100€). Každému poctivému človeku, ktorý pôsobí alebo sa rozhoduje, že chce pôsobiť v tejto oblasti, prajem pevné nervy a bystré oko na malé písmenká. :-)

SkryťVypnúť reklamu

*- uvedené v článkoch Hospodárskych novín

Peter Hegeduš

Peter Hegeduš

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pomáham ľuďom pri výbere a správnom nastavení finančných produktov. Študujem na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Zaujímam sa o osobný rozvoj a pomoc mladým ambicióznym ľuďom v napĺňaní ich cieľov.https://www.facebook.com/Hegi113www.linkedin.com/in/peter-hegeduš-3a1a95122 Zoznam autorových rubrík:  FinancieOsobný rozvojNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu