Nádej na výhru Radičovej žije

Víťazstvo Gašparoviča bolo v prvom kole viac ako isté, v druhom je viac ako neisté. Prečo? V hre bude totiž na prvom mieste Maďarská karta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Volič na Slovensku nie je hlupák. Ak prekvapil účasťou v prvom kole, ak prekvapil znížením obrovského náskoku Gašparoviča, dal odkaz obom kandidátom na post prezidenta o stave Slovenska. Iste, inak vníma Slovensko volič Fica alebo Slotu a inak volič Radičovej. To rozdelenie nevzniklo včera. Stačí si pozrieť staré mapky rozdelenia hlasov vo voľbách, miesta kde dostávali najviac hlasov komunisti a HSĽS. Komunistické regióny ako aj regióny, ktoré ovládalo HSĽS a nedávno HZDS sú dnes baštou Gašparoviča. Slovensko, ako by stále žilo s jednou nohou v minulosti. Slovensko ako by stále riešilo hlavne problémy minulosti namiesto riešenia reálnych problémov občanov v prítomnosti. Nádej na zmenu ale žije. Slovensko sa môže rozhodnúť, či dá prednosť mužovi, ktorý reprezentuje minulosť, alebo žene reprezentujúcej prítomnosť a budúcnosť. Výsledok volieb v druhom kole bude pravdepodobne nesmierne tesný. Ale aj tesný výsledok ukáže, či Slovensko dokáže vyhrať nad tieňmi a pseudo témami svojej minulosti. Jeden veľký tieň v podobe Maďarskej karty bude dominovať a strašiť Slovákov až do volieb. Maďarská karta je totiž posledný žolík v rukáve Gašparoviča. Nič viac už Gašparovič na Radičovú nemá. Radičová má ale v rukáve dva obrovské žolíky. Jeden má meno prítomnosť a druhý budúcnosť. Jeden má meno pravda a druhý nádej na lepšie Slovensko.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nádej na výhru Radičovej žije.

Go Iveta Go!

Nech vyhrá nádej na lepšie Slovensko.

p.s.

03.07.2008 16:15
Slota dnes vyzval Radičovú, aby sa vzdala kandidatúry.
"Je hnus si predstaviť, že by takýto človek bol hlavou slovenskej republiky. Ja by som jej odporučil, aby bola prezidentkou hádam nejakej hordy potkanov a nie slovenského národa."

Kandidadúru Radičovej označil za hanbu pred celým slovenským národom.

Ivan Gašparovič si túto funkciu podľa Slotu zaslúži "tisíc - stotisíckrát viac".

Peter Horvath

Peter Horvath

Bloger 
  • Počet článkov:  353
  •  | 
  • Páči sa:  1x

som funkey, byvam v Bratislave, som funkeydedcek... Narodil som sa v siedmom mesiaci, siedmeho novembra na Zochovej ulici v Bratislave. Teda v porodnici a nie na ulici. Byval na Panenskej, az do straty panictva. V dome v ktorom som byval, byval svojho casu aj Orol Tatransky. Ja som sa obcas citil aj orlom, aj dost blbo, kedze som v detstve skulil. Skuliaci orol nie je nic moc. Okrem toho som skuliac musel chodit na husle. Hanbil som sa prenaramne. Niest puzdro az na Diebrovo namestie a pritom este skulit a vediet, ze ucitel bude smrdiet od cibule, bola riadna depka. Blbe bolo aj to ze som som mal skvely sluch a neznasal som sa pocuvat pri hrani na husle. Okrem toho vsetci kamarati v tom case hrali futbal. Neskor ma uspesne zoperovali a uz som neskulil, ale za to som videl dvojmo... Dalej strucne.ZS Zochova. Gymnazium Metodova. VSVU graficky design a kresleny film. Clen skupiny BAHAMA, ale aj Devinska Nova Vec, Trans music comp....zakladajúci člen VPN... Zoznam autorových rubrík:  smepolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu