Takto dopadnú voľby v roku 2016

Písmo: A- | A+

Načo čakať ďalších 10 mesiacov na vyhlásenie oficiálnych výsledkov parlamentných volieb, keď ja viem, ako voľby dopadnú. Na stotinu percenta :) Tak nebudem zbytočne chodiť okolo horúcej kaše, tuna sú výsledky.

SMER-SD - 32,34%
Sieť - 15,46%
SNS - 10,12%
KDH - 9,08%
OĽaNO - 7,63%
Most - 7,31%
SMK - 5,44%
SaS ak pojde do volieb sama - 4,39%
koalícia SaS-Nova - 6,88%
Nova ak pôjde sama - 2,94%
SDKÚ - 1,70%

SMER pôjde ešte mierne dole. Škandálov mali viac než dosť a pred voľbami im ich budú všetci veľmi radi pripomínať, najviac sa z toho môže tešiť SNS. Aj keď sa vraví, že voliči SMERu na škandály nereagujú, no každý pohár raz pretečie. Prepad ale nebude dramatický hlavne vďaka "sociálnym" balíčkom a predčasným oslavám MDŽ.

Sieť na seba preberie "syndróm SDKÚ". Syndróm strany, ktorá dokáže vo voľbách nakoniec skončiť o niečo lepšie, ako jej predpovedajú prieskumy. A to z rovnakého dôvodu, z akého sa to darilo aj SDKÚ - pravicový volič, ktorý chce ísť voliť, si nakoniec niekoho musí vybrať.

SNS má ešte veľký potenciál na rast, jednoznačnú stratégiu, nepochopitelne veľa priestoru v TA3 a navyše na prvý pohľad sympaťáka Danka, z ktorého sa vykľul veľmi šikovný rétor. Najvačší príliv voličov bude od znechutených ficovoličov a z radov jednoduchších nevoličov.

KDH čiastočne pomôže nižšia volebná účasť a vďaka ich stabilným voličom sa im podarí prekonať obligátnych 8%, aj keď len veľmi tesne.

OĽaNO sú pre mňa najvačším otáznikom, naozaj netuším aký typ ľudí ich volí, ale viem koľko budú mať percent, to je hlavné :)

Most získa len približne polovicu maďarských voličov (5%), zvyšok ich volebného zisku budú tvoriť tí slovenskí, hlavne vďaka Žitňanskej a chabej situácii na pravom politickom spektre. 

SMK bude ťažiť z toho, že situácia v slovensko-maďarských vzťahoch je oveľa pokojnejšia a tak im už nehrozí nálepka tej "radikálnejšej" maďarskej strany.

SaS nemá čím prilákať mladého voliča, tak ako to bolo v 2010 roku na dekriminalizáciu marihuany a nevoliča na nové tváre. Nepríjemné.

Nova ak pôjde do volieb sama, tak neprekročí svoj tieň. Ľudia im z nejakého dôvodu neveria a tí čo by nad nimi aj uvažovali budú nakoniec radšej voliť Sieť, aby ich hlas neprepadol.

SDKÚ budú nakoniec voliť len členovia strany, ich rodinní príslušníci, kamaráti a zopár nostalgikov. Po voľbách sa budú dušovať, že nekončia, ale do pár mesiacov strana zanikne, alebo sa zlúči s KDH

Ostatné skoky, šance, tipy... nestoja za zmienku.


Výsledky nezohľadňujú nepredvídatelné okolnosti, ktoré by do volieb mohli nastať a výrazne tak zmeniť preferencie jednotlivých politických strán. Autor článku nezodpovedá za prípadné straty z tipovania výsledkov volieb v stávkových kanceláriách a vyhradzuje si právo na zmenu údajov v prípade nepredvídatelných okolností.

Skryť Zatvoriť reklamu