Kompromisy pri kúpe nehnuteľnosti

Písmo: A- | A+

Kúpa novej nehnuteľnosti je pre každého kupujúceho vzrušujúca, ale tiež trochu stresujúca skúsenosť. Predsa len, pre drvivú väčšinu ľudí je to najväčší obchod ich života. Nekupujú si len nehnuteľnosť ako takú, ale kupujú si svoj nový domov. Miesto, kde strávia celý život alebo len niekoľko rokov, miesto, kam sa budú stále vracať, miesto, kde budú vychovávať svoje deti.

Pri kúpe novej nehnuteľnosti by kupujúci nemali cítiť uspokojenie len podľa svojho výberu, ale mali by tiež cítiť finančné pohodlie celej transakcie. Skrátka, novú nehnuteľnosť si musia vedieť finančne dovoliť.  Koniec koncov rozpočet domácnosti je tou jedinou vecou, pri ktorej kompromisy robiť nemôžete.

Nájsť ideálnu nehnuteľnosť, ktorá by spĺňala všetky potreby a očakávania kupujúceho je vo väčšine prípadov nemožné.

Z daného dôvodu by si mal kupujúci urobiť zoznam toho, čo od nového domova očakáva. Či už je to lokalita, počet izieb, veľkosť záhrady a podobne a zoradiť ich podľa priorít. Musí si položiť otázku, čo je skutočne podstatné a čo nie.

Kedy robiť kompromis?

Potom, čo kupujúci zistí, že najdôležitejšia je lokalita, dispozícia alebo veľkosť nehnuteľnosti, bude musieť urobiť pri niektorých z ďalších priorít kompromisy - bude musieť znížiť svoje očakávania o stave nehnuteľnosti. Zatiaľ čo väčšina ľudí preferuje nasťahovanie sa do kompletne zrekonštruovanej alebo novo postavenej nehnuteľnosti, môže kupujúci často získať lepšie riešenie pri nehnuteľnosti, ktorá potrebuje nejaké menšie "kozmetické úpravy". Môže to byť napríklad výmena radiátorov, nová dlažba alebo len vymaľovanie nehnuteľnosti.

Skúsený realitný maklér môže pomôcť určiť kedy a ako robiť kompromisy a mal by mať čas ukázať kupujúcemu rôzne alternatívy pri riešení bytovej otázky. Cieľom by malo byť nasmerovanie kupujúceho ku kvalifikovanému rozhodnutiu pri kúpe novej, vysnívanej nehnuteľnosti.

 

Skryť Zatvoriť reklamu