Akcie

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Akcia! Slovo, ktoré sa v slovenských domácnostiach používa snáď najčastejšie. Keď je akcia, sú zrazu aj peniaze. Nejde o to, či ten tovar potrebujeme, my si ho jednoducho MUSÍME kúpiť, pretože obchodné reťazce presne vedia, čo chceme. Až tak dobre to vedia, že dokonca na tom aj zarobia. A chudák hlúpy Slovák si ten tovar naozaj kúpi, pretože podľahol domienke, že potrebuje štartovacie káble do auta, ktoré stojí viacej v garáži ako na ceste, že potrebuje 5 kg balenie horčice, pritom má rád kečup a že tie rifle, čo si včera kúpil v predvianočnej akcii, si hádam raz aj oblečenie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A potom nasleduje to staré známe slovenské bedakanie. Ako sa ma každý z nás zle, ako nás všade okrádajú, ako nemáme na nič peniaze, aká je vláda zlá, že nám nechce zvýšiť platy atď... Pritom každý deň je pred Tescom do polovice plné parkovisko (cca 300 áut) a aj keď je v behu 20 pokladní, rada je tak na polhodinu. Tento náš skvelý paradox už pozorujem pekných pár rokov, ale teraz, keď máme doma tetu Krízu, ma to akosi zaujíma ešte viac. Človek by čakal, že Slovák začne šetriť na tom, čo môže sám ovplyvniť. A naozaj tak robí. Už nejazdí na normálnu naftu, ale podctivo si kúpi kradnutú červenú po 0,60 €, už si nekúpi dva kartony piva ale iba jeden, poprípade prestane piť pivo úplne a začne fajčiť.

SkryťVypnúť reklamu

Musím sa priznať, dosť často si tieto situácie vychutnávam. Hlavne v preplnenom obchoďáku. Napríklad manželské dvojice sú vďačný objekt smiechu. Pani manželka buzeruje chudáka chlapa, že si kúpil príliš drahé pivo, prečo si nekúpi Pandúra za 20 centov. Námietka manžela, že ona si kúpila už štvrtý krém na vrásky, nejako nedoletí do jej uší a s úsmevom víťaza rada zaplatí za ten krém, aj za tú špirálu, ba dokonca aj ten ženský časopis, ktorý prináša 20 spôsob prípravy kuraťa.

A potom kto je tu kokot...

Peter Kovačič

Peter Kovačič

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý človek, čo sa snaží používať rozum a čítať medzi riadkami a popri tom hľadá premeň šťastia ;) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu