Čo nás čaká v roku 2016?

V kruhu našich rodín pomaly končíme príjemné obdobie sviatkovania a vstupujeme do reality nového roka 2016 s našimi každodennými povinnosťami. Nový rok bude pre každého iný, ale v jednom bude pre nás všetkých spoločný.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

V sobotu 5. marca 2016 sa uskutočnia slobodné parlamentné voľby, ktoré pre nás neboli vždy samozrejmosťou. Zvolíme si politickú garnitúru, ktorá bude rozhodovať o našich životoch najbližšie štyri roky. Hovoriť o tom, že po posledných ôsmich rokoch vlády Róberta Fica za posledných desať rokov existuje vo viacerých oblastiach obrovský potenciál pre zmenu a zlepšenie riadenia štátu je hádam zbytočné.

 Slovensko rastie. Dovolím si však tvrdiť, že nie vďaka vláde SMER-u ale napriek nej. Jedna z najdôležitejších oblastí – školstvo, je dlhodobo riešené nekoncepčne, učiteľ je na poslednom mieste. Zdravotníctvo sa stalo symbolom arogancie vládnej strany a premenilo sa na ekonomický biznis vyvoleného okruhu ľudí s prepojením na najvyššie kruhy. Dostávame len lacné populistické „riešenia“, či „balíčky“, no žiadnu dlhodobú víziu. Sledujeme izoláciu Slovenska na medzinárodnej scéne.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Mnohí tomu síce nedôverujú, ale jedinou alternatívou je koalícia relevantných pravicových subjektov a odborné, zodpovedné riadenie jednotlivých rezortov.

 MOST-HÍD dlhodobo a kontinuálne vyznáva pravicové hodnoty, predovšetkým menej prekážok v ceste malých a stredných podnikateľov, racionálny a európsky postoj k pomoci ľuďom opúšťajúcim svoje domovy kvôli vojnovému konfliktu, očiste a kompetentnému prístupu v oblasti justície. V neposlednom rade je MOST-HÍD strana, ktorá venuje pozornosť aj menšinovej otázke a mladým ľuďom. Preto som sa aj ja rozhodol kandidovať za túto stranu. Verím, že budete v najbližších mesiacoch pozorne a hlavne kriticky sledovať dianie na politickej scéne a v marcových voľbách sa rozhodnete správne.

SkryťVypnúť reklamu

 Chcem apelovať najmä na vás, mladých ľudí. Slovensko patrí v rámci EÚ do skupiny top troch krajín v počte študentov odchádzajúcich do zahraničia. Poďte voliť, využite túto možnosť. Zámerne používam slovo možnosť, nie povinnosť. Vezmime budúcnosť do svojich rúk a urobme zo Slovenska lepšie miesto pre život. 

Peter Krajňák

Peter Krajňák

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rusín, Prešovčan, učiteľ, poslanec PSK a MsZ Prešov. Venujem sa najmä školstvu, regionálnej politike a otázke národnostných menšín. V nadchádzajúcich parlamentných voľbách kandidujem za stranu MOST-HÍD zo 14 miesta. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu