Fakty ktoré potvrdzujú, že Ježiš Kristus bol skutočne Božím synom...!

Svedčia o tom nie len štyria evanjelisti, ale aj svätci a mystici – zvlášť tí, ktorí boli obdarení stigmami. Okrem iného to potvrdzujú aj eucharistické zázraky a paradoxne aj samotný diabol...!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (46)
 1. Prvé svedectva o tom, že Ježiš Kristus je skutočne Božím synom sú svedectva štyroch evanjelistov Marka, Lukáša, Matúša a Jana, ktoré sa vo všetkých podstatných faktoch zhodujú a vzájomne dopĺňajú.

 2. Dôkazy o Ježišom živote a jeho výnimočnosti máme aj od dobových historikoch. Medzi najznámejších historikov prvého storočia patria Josephus Flavius, Suetonius a Tacitus. Všetci traja vo svojich spisoch spomínajú Ježiša Krista. Najznámejšie je svedectvo J. Flavia, ktorý napísal: “V tej dobe žil Ježiš, múdry človek, ak ho vôbec smieme človekom nazývať. Vykonával obdivuhodne skutky…”

 3. Ježiš nie len vyhlasoval o sebe „že je poslaný od Otca“, ale svoje božstvo potvrdzoval aj znameniami, uzdraveniami, zázrakmi, proroctvami, exorcizmami a tým, že dokázal kriesiť aj mŕtvych! „Ak nekonám skutky môjho Otca, neverte mi. Ale ak ich konám, keď už nechcete veriť mne, verte tým skutkom, aby ste poznali a vedeli, že vo mne je Otec a ja v Otcovi!“ (Jn 10, 37-38)

 4. Najväčším zázrakom Ježiša je jeho Zmŕtvychvstanie. Tu treba povedať, že aj samotní apoštoli mali problém uveriť že žije, kým sa im Ježiš viac krát nezjavil osobne. Známi je postoj neveriaceho Tomáša, ktorý nebol medzi apoštolmi, keď sa im zjavil Ježiš a povedal, že neuverí kým ho neuvidí. „O osem dní boli jeho učeníci zasa vnútri a Tomáš bol s nimi. Prišiel Ježiš, hoci dvere boli zatvorené, stal si doprostred a povedal: „Pokoj vám!“ Potom povedal Tomášovi: „Vlož sem prst a pozri moje ruky! Vystri ruku a vlož ju do môjho boku! A nebuď neveriaci, ale veriaci!“ Tomáš mu odpovedal: „Pán môj a Boh môj!“ (Jn 20, 26-28).

 5. Je paradoxom, že jedným z najpresvedčivejších dôkazov o tom, že je Ježiš Kristus skutočne Božím synom podávajú osoby posadnuté zlými duchmi. V evanjeliách nájdeme viacero miest a svedectiev týchto osôb. Jedno z najvýrečnejších je v evanjeliu sv. Lukáša: “Z mnohých vychádzali aj zlý duchovia a kričali: “Ty si Boží syn!” (Lk 4,41).

 6. Ďalším veľmi silným faktom o božstve Ježiša Krista sú svätci a mystici. Zvlášť tí, ktorí mali na svojom tele mystické rany Ježiša Krista. Jedna sa o rany, ktoré mal Ježiš po ukrižovaní. K najznámejším mystikom zo stigmami patria sv. František z Asissi, sv. Katarina Sienska, zo súčasných mystikov je to predovšetkým sv. Pater Pio, sv. Faustina Kowalska, Marta Robin, Teresa Neumann a sv. Gemma Galgani.

 7. Eucharistické zázraky a Turínske plátno tiež potvrdzujú božskosť Ježiša Krista, ktorý je v eucharistii prítomný pod spôsob chleba a vina („toto je moje telo, toto je moja krv...“). Vo svete je registrovaných viac ako sto eucharistických zázrakov. Je napríklad vedecky dokázane, že krv ktorá sa premenila počas eucharistického zázraku v talianskom Lanciane je identická s krvou, ktorá je na Turínskom platne, do ktorého bolo zabalené Ježišovo telo po jeho smrti a do ktorého je otlačená aj jeho podoba.

 8. Exorcizmy sú ďalším výrečným dôkazom božstva Ježiša Krista. Človek, ktorý je posadnutý zlým duchom – diablom, môže byť oslobodený len duchovnou silou, ktorá plynie z vykúpania Ježiša Krista. Pri exorcizme sa vzývajú o pomoc aj Božia matka Mária, rozliční svätí, anjeli a archanjeli (zvlášť sv. Archanjel Michal). Najväčší strach ma diabol pred menom Ježiš a Mária. V mene iných duchovných osôb, alebo náboženských lídrov, ako je napríklad Budha či Mohamed nie je exorcizmus a oslobodenie človeka od zla možné!!! Jediný kto porazil diabla bol Ježiš. Len v jeho mene a v mene tých, ktorí s nim boli hlboko duchovne spojení je možné oslobodiť človeka z moci zlého... Exorcizmus poskytuje jeden z najdôležitejších dôkazov o tom, kto je Božím synom!

Peter Kuchár

Peter Kuchár

Bloger 
 • Počet článkov:  83
 •  | 
 • Páči sa:  27x

Katolický kňaz sdb„V každom človeku je hlboká priepasť, ktorú môže napĺniť len Boh..." Blaise Pascal Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu