Výhra na sumite v Bruseli

Dnes ráno som sa poriadne naštval. Samozrejme som bol zvedavý na výsledky toho sumitu v Bruseli o eurovale, bankách a pod. Aby som mal informácie z viacerých zdrojov, pozrel som si okrem SME články aj v Pravde, HNonline, Webnovinách a Trende. Už začínam aj ja si všímať, že kvalita novinárskej práce prudko klesá. Okrem SME mali všade uvedené nepravdivé informácie. A nie len to, všade ten sumit vydávali za výhru EU alebo dokonca Slovenska.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Tak poďme poporiadku. Okrem SME všade písali, že Radičová vybavila nezapojenie sa Slovenska do navýšenia eurovalu 1, teda. EFSF, ktorý sa vraj mal zvýšiť zo 109 mld. eur na 130 mld. eur. A že to dokázala s vypätím všetkých síl, že to bolo extrémne náročné, ale že to dokázala...

To si fakt žiadny novinár nevie zistiť pravdivé údaje? Na sumite sa rokovalo o viacerých veciach. Jedna z nich bolo navýšenie eurovalu 1 (EFSF) zo 440 mld. eur na 780 mld. eur. To odsúhlasila aj Radičová, veď na tom padla vláda. Druhá vec bolo odpustenie časti dlhu voči bankám Grécku. Banky "dobrovoľne" súhlasili, že odpustia 50% dlhu, čo predstavuje asi 100 mld. eur dlhu. Z celkového dlhu Grécka 330 mld. eur. A za to dostali prísľub zvýšenia pomoci Grécku z EFSF zo 109 mld. eur na 130 mld. eur, čo je už druhý záchranný balík pre Grécko. Prvého balíka, čo boli bilaterálne dohody sme sa my nezúčastnili. Táto druhá pôžička sa bude vyplácať z EFSF, ktorý sa teraz rozšíril. Takže peniaze Grécku sa dajú z tých, čo už sú v eurovale 1. Toto je tá časť sumitu ktorú Radičová (alebo len novinári) vydávajú za úspech Slovenska.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ešte čo sa týka tej dobrovoľnosti pri bankách. Ak vám krajina s najväčšou ekonomikou povie, že ak nebudete súhlasiť s 50%, tak nechá skrachovať Grécko a nedostanete nič, považujete to za dobrovoľnosť? Ja nie. Ja to považujem za vydieranie!

Ďalej sa pozrime na tú sumu 21 mld. o ktorú sa navýši pomoc Grécku. Ak 100 mld. je 50%, tak 20 mld. je 10%. Grécko ale dostane o 21 mld. eur viac. Teda banky odpíšu nie 50% ale dokonca menej ako 40% ako navrhovali oni. Toto má byť ten slávny výsledok rokovania EU? Tiež si všimnime, že to navýšenie o 21 mld. sa dohodlo medzi Merkelovou, Sarkozym a bankami. Teda nie Gréckom a EU. Ale budú tie peniaze vydávať ako pomoc Grécku, aj keď každý vie, že to ide rovno bankám.

SkryťVypnúť reklamu

Takéto drzé klamanie obyvateľom EU som už dlho nevidel. Povýšili metódy vydierania, zastrašovania a klamania na oficiálnu politiku EU. Do takejto únie som ja nevstupoval. A ani už v nej nechcem žiť.

Peter Mydlo

Peter Mydlo

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý človek hladný po vedomostiach. Hlavne z oblasti počítačov a politiky. A mám tiež dobrú predstavivosť a fantáziu. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaPočítačeRôzne

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu