Zdravotné poistenie

A zase sa nám objavujú problémy so zdravotnými poisťovňami. Nie že by som to nečakal pri súčasnej komunistickej vláde, len som myslel, že tak krátko pred voľbami by si mohli dať pokoj a sustrediť sa skôr na získavanie voličov. Ale ich nátura sa nezaprie. Vždy nájdu niečo, čo je zlé a čo vraj škodí občanom a oni to chcú len napraviť ale výsledok je väčšinou oveľa horší ako tomu bolo. Tejto vláde sa podarilo zredukovať počet zdravotných poisťovní zo 6 na 3 ale im to nestačí. Chcú zlikvidovať všetky súkromné poisťovne a zaviesť diktatúru štátnej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Keď chcú mať len jednu povinnú štátnu zdravotnú poisťovňu, nech to urobia ako to navrhujem ja. Nech je jedna štátna zdravotná poisťovňa. Do nej sa bude odvádzať nejaká minimálna suma a táto štátna ZP bude garantovať nejakú minimálnu zdravotnú starostlivosť. Ak bude chcieť niekto niečo lepšie, tak si bude platiť komerčnú zdravotnú poisťovňu. Taktiež navrhujem zmeniť systém zdravotného poistenia v tom, že zmluvy sa budú uzatvárať medzi zdravotnými poisťovňami a ich klientami. A ZP bude preplácať zdravotnú starostlivosť u každého lekára na Slovensku a aj v zahraničí v rámci uzatvorenej zmluvy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Táto štátna zdravotná poisťovňa by dostávala všetky peniaze z povinného zdravotného poistenia a štát by ju mohol dotovať koľko by chcel. Čo všetko patrí do minimálnej zdravotnej starostlivosti by mohla určovať nejaká komisia, aby to bolo aspoň trochu nezávislé.

Myslím, že tak by bolo spokojných viacej ľudí ako doteraz. A vláda by sa mohla hrajkať na svojom piesočku bez obáv, že by niečo pokazila.

Peter Mydlo

Peter Mydlo

Bloger 
  • Počet článkov:  14
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladý človek hladný po vedomostiach. Hlavne z oblasti počítačov a politiky. A mám tiež dobrú predstavivosť a fantáziu. Zoznam autorových rubrík:  PolitikaPočítačeRôzne

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu