Všetkým je nám jasné, že žijeme v zastupiteľskej demokracii a zvolení poslanci sú tí, ktorí prenášajú našu vôľu a názory v mestskom zastupiteľstve. Po novele zákona o Košiciach sa zredukoval počet poslancov na päťdesiat, čo je chvályhodné a očakávam ďalšiu novelu, ktorá zredukuje tento orgán najmenej na 25. Keďže súčasná paťdesiatka bola zvolená v roku 2006 za široké spektrum politických strán od červených, modrých, bledomodrých, tmavých,zelených až po ultrafialových, občan by očakával, že tieto prúdy bude možné rozoznať nielen podľa verbálneho prejavu ale hlavne podľa hlasovania. Čuduj sa svete, v Košiciach sa to nestalo. Môžete si pozrieť štatistiku hlasovania drvivá väčšina hlasuje rovnako. Koalícia spolu s opozíciou ako by ich jedna mater mala. Až na pár nespokojencov, ktorí zvyknú hlasovať proti. Taká vzácna zhoda pravice, stredu a ľavice nemá
obdobu v demokratickom svete. Čo je to za zvláštny úkaz, ktorý dokáže zjednotiť nejednotných ? V knihe Julesa Verna Podivuhodný pokus doktora Oxa rovnaké správanie spôsoboval kyslík, v tomto prípade neklimatizovanej zasadačky MZ by to mohol byť iný chemický alebo materiálny prvok .
Komunisti za svojích hviezdnych čias hlasovali vždy jednotne, tam nikto nikdy nebol proti. Tí, čo boli proti nemohli hlasovať, lebo boli vo väzniciach. Táto košická špecialita svedčí skôr o zvláštnom spojení pri hlasovaní o veciach predaja,prenájmu a rôznych projektov, ktoré tvoria príjmovú časť rozpočtu.
Vraj to nie je protizákonné. Možno nie, ale je to neetické a nemorálne a morálka je nad všetkými zákonmi.
Že to korporatívne hlasovanie čosi obnáša by mohli referovať odsúdení aj vyšetrovaní poslanci Mestského zastupiteľstva. Prinajmenšom pobyt v niektorej z nápravných skupín a ukončenie politickej kariéry.
Ak by pravidlo demokracie hovorilo o tom, že poslanci zastupujú rôzne politické strany, rôzne názorové platformy a komunikovali by so svojími voličmi, nemohlo by sa to diať.
Ak nekomunikujú, nemôžu už ďalej zastupovať občanov, lebo nepoznajú ich názory. Ak by však táto vzácna poslanecká jednota nekonvenovala s občianskym postojom, nemožno v Košiciach hovoriť o zastupiteľskej demokracii, ale o akomsi záujmovom spolku poslancov, ktorí už nezastupujú nikoho,len seba,svoje stranícke a osobné záujmy.