Slovensko : Česko 4:3, štvrťfinále majstrovstiev sveta v inline hokeji

Písmo: A- | A+

Po úspechu v hokejbale (zlatá medajla) sa naši chalani snažia zahrať o slušný výsledom vo fínskom Tampere, kde po skvelom výkone zvládli poraziť silného súpera - Česko.

Česko - Slovensko (1-1, 1-1, 0-2, 1-0) 

Slováci sa celkovo presadili vo svojom zápase proti Česku od roku 2008, pričom posledný krát to bolo práve na domácej, slovenskej pôde. Nastúpili do zápasu po prestávke zo stredy čerstvý, čo bolo na hre poznať, hrali dôsledne, držali sa hráčou a korčulovali zo strany na druhú v dynamickom tempe. Hra bola svižná a plná mnoho šancí. Česi výrazne viedli v koncovke, vyčerpávajúc nášho brankára - Vladimíra Neumana. Ten podal skvelý výkon a zásluhou bol vyhlásený za hviezdu zápasu.

Prvý gól padol do slovenskej siete po akcii Hrazdiru a Kutáka a česi dokázali byť aktívnejší, držali streleckú prevahu na úrovni 12:4. Skóre však po góle Šimuneka 1 minútu do konca prvej časti skončilo 1:1.

Slováci v ďalšej časti prešli do vedenia 2:1, po skvelej kombinácii Ruckaya a Ertela. Česi držali s nami a pred záverom druhej časti z hokejky Šebeka skóre zrovnali na 2:2. Slováci skončili prestrielaný 22:10.

Po prvých dvoch periódach sa hra teda držala na 2:2, avšak v tretej časti zásluhou udržaného výkonu a skvelým zákrokom slovenského brankára, ktorý bol výraznou oporou, padli do českej siete dva rýchle góly - autormi boli Jaško a Jurík, pričom česi po ich inkasovaní márne hľadali puku cestu za chrbát slovenského gólmana.

Podarilo sa tak Šimovy v závere poslednej časti (hrá sa na 4 po 12 minút), kedy Neumanovy prešiel puk pod betónom po skvelej kombinačnej akcii. Naši však udržali dravosť a chuť hrať, viac čechom nedarovali a zrodil sa veľmi zaslúžený výsledok pre slovenský tím a jeho fanúšikov.

Slováci v zajtrajších večerných hodinách budú čeliť domácemu fínskemu mužstvu, obhajca titulu, ktoré berie šampionát s veľkou vážnosťou. Svedčí o tom návštevnosť v publiku, ktorá dosahuje takmer polovicu arény a napríklad i to, že brankárskou dvojkou Slovensku známi Sasu Hovi. Sledujte aspoň diaľky na adrese http://www.iihf.com/channels1415/inline/live-stream/, prípadne sledujte oslavy slovenského družstva a našu hymnu znejúcu v aréne v Tampere 

Skryť Zatvoriť reklamu