Konverzný kurz

Aktuálna téma , ktorá zaujíma takmer každého občana Slovenska. Hodnotenie silného kurzu vládou ako obrovskej výhody pre bežné obyvateľstvo je však skôr propagandou ako skutočnosťou  . Tieto vyhlásenia zabezpečujú zakrytie očí nám chudobnejšej časti Slovenska pred tak dôležitým krokom ako je vstup do Euro zóny ........

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

 

Vieme , že väčšina obyvateľov Slovenska žije od výplaty do výplaty a preto sa ani veľmi nemusia zaoberať tým koľko EUR budú mať na účtoch namiesto ušetrených SKK . Oni sa na to pozerajú skôr z hľadiska toho aká bude ich výplata po novom roku  . Je pravdou , že výplata bude tým vyššia , čím bude silnejší kurz , ale pozor aj všetky ceny tovarov a splátky pôžičiek v EUR - ách budú vyššie,  pretože sa prepočítajú v silnom kurze . Vlastne sa nič pre veľkú väčšiu nezmení .  

Silný kurz je však dôležitý pre tých čo majú v bankách milióny SKK , pretože za ne dostanú omnoho viac EUR ako ešte pred nedávnom dúfali .  Tí čo sa včas zbavili EUR a nakúpili SKK aby ich znovu so štátom o pár mesiacov neskôr vymenili  za EUR- á , tak tí dosiahnu pekné zisky . Silnejší kurz je dôležitý tiež pre zahraničných investorov , pretože sa v predstavenstvách budú počítať nepredpokladané nárasty hodnoty základného imania v EUR a to je základná motivácia silného kurzu . Ak by to tak nebolo a celé by to išlo naopak  štát by za  znížené základné imania investorom , ktorí investovali pred pár roki v cudzej mene musel pripraviť kompenzácie. Štát sa predsa  zaviazal každému investorovi chrániť investície  a on to silným kurzom aj urobí .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže páni . Ako to bude vypadať po 1.1.2009 ? Chudoba zostane chudobou v Európe s vysokými cenami a bohatí získajú jednorázovo nepredpokladané zisky na úkor štátu .  

Peter Oslanec

Peter Oslanec

Bloger 
  • Počet článkov:  44
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som otcom blogera. Z jeho blogov som sa veľa dozvedel o jeho vnútornom živote. Rád by som ponúkol podobnú šancu aj jemu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu