Ako je to s vracaním " cenných papierov " z kupónovej privatizácie

Ako jeden z " úspešných „ kupónových privatizérov neúspešných firiem , ktoré sú väčšinou už niekoľko rokov „ v likvidácii„ som sa rozhodol využiť možnosť zbaviť sa týchto nominálom „ hodnotných „ akcií prostredníctvom jedného z 21 pracovísk poverených realizovať prevody cenných papierov ...... Po úspešnom vyhľadaní k tomu určenej pošty v Žiline a oddelenia SIPO , kde by sa prevody mali realizovať som sa , s odhodlaním čo najskôr to mať za sebou , ťahal na druhé poschodie budovy . Vstúpil som do chodby , kde sedeli ešte dvaja nevybavení klienti . Sadol som si naproti dverám s pocitom ako dobre , že sú len dvaja predo mnou . Pohľad mi však skoro padol na dvere , kde boli napísané krátke pokyny pre čakajúcich . Zrazu som sa zarazil .... v texte jasne znelo „ vybavovanie jedného klienta sa odhaduje na 45 minút až 1 hodinu" a začal som rátať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Ťahal som sa sem z mesta vzdialeného takmer 100 km , som tretí v poradí , pracovisko je otvorené do 15,00 hod a je presne 13,00 hod a jediná pracovníčka vybavujúca agendu , práve sa vracajúca z obeda oznámila ,že dnes už asi viac ako dvoch nevybaví a preto ostávam ja ako tretí len ako rezerva a to len ak tých dvoch predo mnou stihne vybaviť pred treťou , pretože ona už musí mať o 15,00 hod klienta v systéme vybaveného a uzavretého. Pre mňa mierny šok , ale mne aspoň dala šancu ,že som necestoval nadarmo . Za mnou , aj z veľkej diaľky prichádzajúci „ malí privatizéri „ boli zastavení už na prízemí vrátnikom s tým ,že dnes už viac ľudí nezoberú.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rátal som ďalej . 21 pracovísk na Slovensku cca po10 klientov denne ( v ideálnom prípade ak by bola činnosť koordinovaná a to zatiaľ nie je ) je to 210 vybavených denne. 250 pracovných dní v roku ...... A tu som sa zarazil. Však takýmto tempom sa vracanie akcií bude realizovať niekoľko rokov ak nie desaťročí !!! Som zvedavý , kedy na to prídu kompetentní a začnú zvyšovať kapacitu týchto pracovísk určených na prevod akcií na FNM od tých , ktorí boli v kupónovej privatizácii neúspešní . Ak tak rýchlo neurobia , tak túto možnosť vracať „cenné„ papiere budem považovať len za niekoho predvolebný ťah , pretože väčšine sa to v reálnom čase za súčasných podmienok nemôže podariť.

Peter Oslanec

Peter Oslanec

Bloger 
  • Počet článkov:  44
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som otcom blogera. Z jeho blogov som sa veľa dozvedel o jeho vnútornom živote. Rád by som ponúkol podobnú šancu aj jemu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu