Vieme byť jednotní?

Odstaviť ,odstaviť, ................... čo tak urýchlene začať so znížením teploty pri vykurovaní akéhokoľvek objektu?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Je všeobecne známe ,že zníženie vykurovacej teploty o 1 teplotnýstupeň sa spotreba energie znižuje o takmer 6 %. Predstavte si prekúrenébytovky a byty , kde sa často teploty pohybujú na úrovni 24-25 C. Dokonca kúrime ja v garážach aby nám nezmrzol náš " tátoš ". Dalo by saznížiť teplotu na 18-20 C , obliecť si na seba niečo teplejšie a našezásoby plynu by vydržali namiesto 40 dní až 53 dní a to by už mohlaprichádzať jar. Okrem úspory plynu by to však prinieslo aj niečo čomu sa hovorípocit spolupatričnosti . Buďme jednotní. Pozrime sa na teplomery v bytocha poďme do toho.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Alebo radšej nie. Potom keď sa plyn naozaj odstaví budeme prekvapivojednotní a budeme jednotne nadávaťna toho kto to spôsobil . Niekto na Rusov, niekto na Ukrajincov, niekto naAmeričanov , dokonca by dalo začať nadávať na Fica , alebo Dzurindu .To verím vtom budeme jednotní.

Poučenie z tejto situácie by však malo mieriť niekde inde . Dobu ,ktorú prežívame je len predzvesťou toho čo sa môže stať ak sa naše požiadavkyna spotrebu energií nezladia s obnoviteľnými zdrojmi tejto planéty.V prípade , že sa tak nestane tak teplo bude len pre tých , ktorí na tobudu mať a mi ostatní sa budemenavzájom hriať , ak sme to za ten čas nezabudli. Obávam sa však , že je užneskoro a pomrzneme.

Peter Oslanec

Peter Oslanec

Bloger 
  • Počet článkov:  44
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som otcom blogera. Z jeho blogov som sa veľa dozvedel o jeho vnútornom živote. Rád by som ponúkol podobnú šancu aj jemu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu