Čože sú to dve percentá pre ministra Čisláka?

Veď povážte: ak je v nemocniciach na Slovensku stopäťdesiat kotlov a len toť tri nekúria, čože je to oproti všeobecne garantovaným ISTOTÁM?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (31)

Problém je, ak vám ako pacientovi tuhnú rysy od zimy, lebo tie nekúriace kotle sú v nemocnici, ktorú ste ako pacient práve poctili svojou osobnou účasťou. Radostná štatistika vás veru nezohreje.

Čože sú dve percentá chýbajúcich sestier? Štatisticky úplná brnkačka. Ak by v každej nemocnici chýbali dve z každej stovky zdravotných sestier, dáko by sme sa pretĺkli. Pribudli by ďalšie nadčasy (nie že by už teraz neboli „štandard“), mierne by stúpol pomer „pacienti na lôžku:sestra“ (nie že by sme už doteraz v tomto parametri boli majstri sveta, o majstroch Európy tiež ani reči).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Problém je, ak tie chýbajúce percentá nechýbajú rovnomerne rozložené v desiatkach nemocníc, ale sú skoncentrované do dvoch či troch. A ani tam nechýbajú rovnomerne na 24 oddeleniach danej nemocnice, ale drvivá väčšina chýba zo šiestich oddelení, zhodou okolností z tých, kde ide z podstaty veci často „o život“.

A tak sa dopracujeme k dvom oddeleniam, kde nechýbajú dve percentá sestier, ale 50 zo 113 resp. 29 zo 61. A to už je iná káva ako tie zanedbateľné 2%, ktorými začal včera pán minister svoje vystúpenie na Výbore NR SR pre zdravotníctvo a na ktoré priviedol i riaditeľov troch vlastne „fungujúcich“ nemocničných zariadení, aby opozičným poslancom ušetril námahu.

SkryťVypnúť reklamu

Tí totiž chceli vykonať poslanecký prieskum „na tvári miesta“. Poslanci Smeru však vedia, že bude pľušť a slota a do nej ani psa, nieto opozičných poslancov, nehodno vyháňať. Ešte by sme pochoreli, zapálenie pľúc chytili, zo zažitého v špitáli kardiovaskulárne zlyhali, na oddelení resuscitácie skončili... a tam pre nedostatok personálu jeden druhého kriesili. Tak nám to radšej, starí dobráci, pre istotu zarazili. Budeme my z vôle väčšiny v teple na zadku sedieť a nie sa po špitáloch presúšať.

A keby sme už nemohli od dobroty vydržať, pôjdeme na masáž ku kolegovi Kostkovi. Tam so zdravotníckym personálom problémov nieto. Len doktora nezoženieš. Dáko sa tam boja chodiť. Ani ten odborný garant tam radšej ani nezabrúsi, zicher je zicher, čo ak si zaumienili liečiť ho. Ale firma je „zazmluvnená“, na rozdiel od zdravotných sestier. Ktože by už 2% „zazmluvňoval“... A ešte aj tie vraj dali výpovede, ako ich pán riaditeľ povedali, len „zo solidarity“, nie že by sa im peňazí málilo. Záhadou zostáva: zo solidarity s kým? Keď je 98% zdravotných sestier spokojných...

SkryťVypnúť reklamu

Autor v súlade s pokynom administrátora uvádza, že je kandidátom č. 15 vo voľbách do NR SR za stranu č. 23 – Sloboda a Solidarita

Peter Osuský

Peter Osuský

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Po novembri 1989 som sa angažoval v procese obnovy štruktúr zničených totalitou, predsedal prvému zasadnutiu akademického senátu svojej fakulty, spoluzakladal Slovenskú lekársku komoru. Univerzite Komenského som slúžil ako prodekan a prorektor. Zápas s mečiarizmom ma priviedol do politiky. Mojím politickým a životným krédom je masarykovské „nebáť sa a nekradnúť“. Slobody sme za dočkali. Čakáme na zodpovednosť – za seba, rodinu a krajinu. Zodpovednosť politikov i občanov. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu