Sexuologické vzdelávanie

Keď politológ profesor Petr Fiala nastupoval ako rektor Masarykovej univerzity hovoril aj o svojom odbore a povedal okrem iného toto:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (22)

„Politológ je na tom podobne ako sexuológ. Ľudia politizujú a nezaujímajú sa o odborný názor politológa. A ľudia tiež súložia bez toho, aby sa zaujímali o názor sexuológa.“

Dnes je bývalý rektor magnifikus v politike, ale zatiaľ nepredložil návrh zákona aby svadobnej noci predchádzalo povinné vzdelávanie na príslušnej vopred určenej vysokoškolskej vzdelávacej inštitúcii. O odbornom zabezpečení politizovania v pohostinských zariadeniach I. až IV. cenovej skupiny ani nehovoriac. To u nás, na Slovensku, je to iná káva, my píšeme vzdelávanie veľkými písmenami. Ako inak hodnotiť iniciatívu ministerstva zdravotníctva, že s korupciou zatočí predpísaním povinného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov o škodlivosti korupcie. Nedovzdelancov ako boli MUDr. Suchánek a zdravotná sestra Kovačovičová naučíme po kostole hvízdať! Bez certifikátu ani ranu, ukážeme my im Straku na kole!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neviem ako to robia tí Fíni. Podľa stavu korupcie vo Fínsku ti tam zrejme bez protikorupčného kurzu nedajú ani očkovací preukaz pre psa, nieto “občianku“. Experti všetkých slovenských tvrdo protikorupčných ministerstiev by tam mali ísť „na skusy“. Výsledky sa iste dostavia. K vodičáku bude následne potrebné osvedčenie o absolvovaní vzdelávania o dodržiavaní zákazu konzumu alkoholu pred jazdou. Zabezpečí ho Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy Žilinskej univerzity v spolupráci s firmou Old Herold a Družstevnou pálenicou Streženice. Fakulta telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského vzdelá hokejistov o zákaze udierania rozhodcov do hlavy, čo bude (spolu s platným hráčskym preukazom) podmienkou, aby mohli vykorčuľovať na ľadovú plochu. Už zmienené povinné sexuologické a politologické vzdelávanie zabezpečia ďalšie vzdelávacie inštitúcie – aby sa na každú dostalo. Pôjdeme pekne činnosť za činnosťou. To by v tom bol čert, aby sme s korupciou nezatočili. Vyňatá bude len justícia. Tá má príslušný kódex. A je nezávislá.

SkryťVypnúť reklamu

A prečo som začal sexuológiou? No povedzte, nebolo to piešťanské cétečko riadny o..b?

Peter Osuský

Peter Osuský

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Po novembri 1989 som sa angažoval v procese obnovy štruktúr zničených totalitou, predsedal prvému zasadnutiu akademického senátu svojej fakulty, spoluzakladal Slovenskú lekársku komoru. Univerzite Komenského som slúžil ako prodekan a prorektor. Zápas s mečiarizmom ma priviedol do politiky. Mojím politickým a životným krédom je masarykovské „nebáť sa a nekradnúť“. Slobody sme za dočkali. Čakáme na zodpovednosť – za seba, rodinu a krajinu. Zodpovednosť politikov i občanov. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu