Slobodná voľba Chárona alebo predčasné voľby ako cesta do raja?

Milí čitatelia! Zo srdca ďakujem tým, ktorý nevolili hnedý a červený mor. Ďakujem všetkým, ktorí podporili tých, ktorí neotočili, ktorí podporili SaS a OKS. A ďakujem tým, ktorí podporili neočakávane veľkým počtom aj mňa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (45)

A teraz hor sa na exkurziu končiacu v antickom podzemí. Ešte sa ani z urien nevysypali volebné lístky a „múdre hlavy“ už zvažujú tlač nových. Na Slovensku pomerné nová idea. “V čom délo?“ V krajine, ktorá si roky volila Mečiara unášajúceho, samovybuchujúceho a amnestujúceho, Ľuptáka mysliteľského a Slotu odporne triezveho, ba občas i Ševca demokratického, sa zo sedimentu týchto zlatiniek slovenskej politickej histórie vynoril Kotleba. No a čo? Neposielali sme spoluobčanov v dobytčích vagónoch v ústrety konečnému riešeniu? Nearizovali sme? Áno, nie všetci. Ani teraz nevolíme „Na stráž!“ všetci. Ale i „Na stráž!“ je naša tvár. Ide o o to, a to sa pýtam ako dermatológ, či ide o ohraničené hnisavé ložisko alebo našu „kožu na tvári“. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak sa dokážu dohodnúť tí, ktorí roky oprávnene kritizovali červenú chobotnicu, tak je „causa finita“. SaS nekradla, nekradne a nebude kradnúť. Smer nás, celkom oprávnene, nenávidel. Spolu s Oľa NO SaS povedala svojim voličom o spolupráci so Smerom už pred voľbami jasné slovo. Iní zmluvu založenú na „jasnej správe“ opakovane odmietli a „štandardnopoliticky“ (lebo takto sa tí štandardní „samohodnotili“) vajatali. Niektorých už „vodnes čas“ a zomleli „božie mlyny“... Iní vajatajú dodnes. Ak v tom vytrvajú tvárou v tvár lepšej alternatívy, teda koalícii, ktorá hnedú a červenú hrozbu odsunie na perifériu a vyberú si veľké zlo, je to ich panská vôľa. Služba zlu nekončieva dobre. Dopravca Cháron ich cez Styx prepraví, precviknúc im zväčša za posledný obolus zakúpený jednosmerný lístok.

SkryťVypnúť reklamu

Keď počúvam o úvahách o „predčasných voľbách“, napadá ma hlboká múdrosť presvedčeného antikomunistu, osvieteného sira Winstona, ktorý nenavrhol pred bitkou o Stalingrad „nové voľby“ protihitlerovskej koalície... a následne dohodu s Führerom a Ducem. Tí „štandardní“ politici, u ktorých úvahy o predčasných voľbách padajú na „úrodnú pôdu“ si nezaslúžia nič lepšie, ako byť v tej úrodnej pôde následne pochovaní.

Naivná predstava, že tesne pred predčasnými voľbami dôjde k masovej “iluminácii“ voličov, ktorí potom osvietení pristúpia o pár týždňov k volebným urnám je ešte horšia než naivná, je priam hlúpa. Volič nie je trucujúci počítač, reštart nie je liečbou. Môže si držiteľ aspoň ako-tak zdravého rozumu myslieť, že dosiahnutým výsledkom volieb nabudení voliči Kotlebu cúvnu a zanechajú svojej lásky k vodcovi? Môže si tento myslieť, že z nezmieriteľného odporu k zlodejom a neonacistom cúvnu voliči SaS a OĽaNO? Alebo vari ctitelia Kuliho a Nikodýma zanevrú na sociálne balíčky od ochrancu Slovenska? A žeby gazdove stratené ovečky trafili do „rodného“ košiara a Béla zjednotil všetkých Uhrov?

SkryťVypnúť reklamu

Počúvam nedeľnú televíznu kázeň politológov, ktorí koalícii, po ktorej tu volám, dávajú sotva rok. Ja, pamätajúc na Jirku Kodeta a Pelíšky, tým politológom nedávam ani toľko... ešte že našťastie za nič neručia. Ani o názor sexuológov sa ľudia veľmi nezaujímajú, hoci, teoreticky vzaté... mali by sa?

Peter Osuský

Peter Osuský

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Po novembri 1989 som sa angažoval v procese obnovy štruktúr zničených totalitou, predsedal prvému zasadnutiu akademického senátu svojej fakulty, spoluzakladal Slovenskú lekársku komoru. Univerzite Komenského som slúžil ako prodekan a prorektor. Zápas s mečiarizmom ma priviedol do politiky. Mojím politickým a životným krédom je masarykovské „nebáť sa a nekradnúť“. Slobody sme za dočkali. Čakáme na zodpovednosť – za seba, rodinu a krajinu. Zodpovednosť politikov i občanov. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu