...k Pohode 2009

Po tretí krát za sebou som strávil nezabudnuteľné dni na nezabudnuteľnom festivale. Tento ročník bol najsmutneší, ale to už všetci vieme. Správ, svedectiev a špekulácií je plný web. Nedá mi však nespomenúť aj zopár krásnych a pozitívnych momentov, ktoré pre nás Mišo Kaščák a spol. pripravili, aj keď mi je jasné že na túto pohodu nebudeme spomínať s úsmevom na tvári.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Do soboty poobedia bola na letisku prítomná skutočná pohoda. Na rozbeh dňa prijemné predstavenie divadla GuNaGu v Garnier aréne, ktorá by v tom čase mohla fungovať aj ako sauna. Prvým vrcholom piatkového programu bolo pre mňa vystúpenie Riša Mullera, kt. mi spolu s Bobošom Prochádzkom miestami spôsobovali zimomriavky. Aj napriek rozpačitému úvodu to bol fantastický koncert na kt. by sa za normálnych okolností ešte dlho spomínalo. Rišovi to skutočne v jazzovej polohe ladilo. Druhý vrchol mi priniesla Patti Smith. Bola neuveriteľná, plná energie, prirodzenosti a úprimnosti. S publikom si podala ruky a pripomenula nám, že sme slobodný. Jednoducho druhý veľkolepý zážitok. Darmo pisať, treba zažiť... po tomto som sa mohol spokojný a šťastný uložiť do stanu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O druhom dni sa toho už popísalo dosť. V tom čase som bol vo svojom stane, čakal kým prestane pršat a tešil sa na Alabamu 3. Avšak príroda bola proti a dala nám pocítiť, kto je tu pán. Neviem čo sa stalo. Počas minulých rokov som získal pocit, že Mišo sa priatelí s "tým hore". Naozaj neviem, možno si "ten hore" odskočil na dovolenku. To čo sa stalo sa už neodstane, som však presvedčený že organizátori na čele s Mišom spravili maximum, aby sa všetci vrátili zdraví domov. Ostáva mi len vyjadriť úprimnú sústrasť príbuzným a priateľom nebohého chlapca a podporu pre celý Pohoda tým, snáď vedia že stojím(e) za nimi.

SkryťVypnúť reklamu

Momentálne dúfam v skoré uzdravenie všetkých zranených a tiež dúfam že Mišo Kaščák a spol. nájdu dostatok vnútornej sily, aby aj naďalej pripravovali pre nás všetkých ďalšie nezabudnuteľné zážitky. Pohoda nie je len festival, je to útek zo sveta plného pokrytectva niekam blízko k raju, je to oslava slobody, priateľstva a dobrej nálady. Je pre mňa nepredstaviteľné žeby toto bola bodka za všetkým. Pohoda bola vždy o emóciách a je jasné že v budúcnosti bude emócií ešte viac. Preto verím ze bude aj nadaľej pokračovať a budúci rok vzdáme úctu všetkým, ktorých tento 13. ročník poznamenal.

Na záver chcem len vysloviť poďakovanie Mišovi a všetkým, kt. stoja za týmto fantastickým podujatím za všetko čo pre nás spravili a ešte len spravia. Takže priatelia, vidíme sa o rok... pevne verím...

Peter Sebok

Peter Sebok

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nitrančan žijúci v BA, vyštudovaný ekonóm pracujúci v oblasti financií... Mám rád kvalitné pivo, staré rockové kapely a ľudí čo majú vlastný názor... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu