Možno to nie je umenie. Možno bude.

Každý má niečo. Niekto záhradku, niekto domáce zvieratko, niekto televízor, niekto fotí, niekto hrá, niekto počúva... Nuž a ja som začal maľovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Možno je to umenie, možno nie. Niektoré obrázky sa mi podaria viac, iné menej. V duchu manifestu skupiny Debili, ktorú sme si s kamarátom založili, keď sme začali maľovať: "Snažiť sa treba, ale nepreháňať."

Teraz mám však jeden obrázok, z ktorého sa umenie môže stať. Fakt. Ak je umeleckým dielom to, čo vystaví prestížna galéria na veľtrhu s umením, potom každý, kto číta tieto riadky, sa môže stať spolutvorcom umeleckého diela. Zapojiť sa do procesu pretvárania niečoho, co je v tejto chvíli len trochou akrylovej farby na papierovom manuáli od IKEA, na UMELECKÉ DIELO.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Saatchi Online Gallery urobila na svojom webe súťaž o účasť na výstave ARTPARIS 2011. Prihlásilo sa do nej 3777 autorov, každý s jedným dielom. Vo chvíli, keď píšem tento text, je môj obrázok na 75 mieste.

Jeho ďalší osud záleží aj od vás. Ak vás láka predstava zasiahnuť do sveta naozajstného umenia, do sveta galérií, ateliérov, aukcií, do vesmíru obývaného Monou Lisou a žralokom vo formaldehyde, choďte hneď teraz na stránku Saatchi Gallery Online (jeden klik), zaregistrujte sa (druhý klik) a hlasujte (posledný klik). Ide to aj bez Facebooku, ale registrácia trvá dlhšie.

A ak sa vám tento nápad páči, povedzte o ňom aj priateľom. Dajte odkaz na váš blog, kliknite na karmu, prípadne stlačte fejsbúkové tlačítko "Páči sa mi", ktoré by tu niekde malo byť.

SkryťVypnúť reklamu

Možno to nie je umenie. Ale vďaka vám sa ním môže stať.

Peter Stach

Peter Stach

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Vzdelaním filozof so záujmom o politiku, umenie a rap. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu