Prečo ma Andrej Kiska zaujal

Písmo: A- | A+

1.  Andrej Kiska je človek, ktorý sa k svojmu úspechu dopracoval sám. Cesta k tomuto úspechu je tak trochu ako z amerického sna. Z chlapca na východnom Slovensku, ktorý v Amerike začínal ako upratovač,  sa neskôr stal na Slovensku úspešný podnikateľ. Mal geniálny nápad a to čo mnohým z nás chýba - invenciu, ochotu spraviť niečo nové, nebál sa skúsiť nepoznané a mal odvahu zariskovať.

 

 

2.       Nikdy nebol závislý na štáte a nežil z našich daní v rôznych politických funkciách. Naopak, odvádzal a odvádza tomuto štátu dane, ktoré potom často krát prerozdeľujú ľudia, ktorí by v podnikateľskom prostredí neboli schopní viesť ani poštovo - novinový stánok.

3.       V otázke viery je Andrej Kiska človekom hľadajúcim. Nebije sa do pŕs, že je katolík či evanjelik, ale skúma život a pozerá na svet otvorenými nielen očami, ale hlavne srdcom. A taký človek, ak hľadá potom - skôr či neskôr - nájde.

4.        Keď bol na vrchole svojej slávy, plný zdravia a majetku, nezabudol na tých najslabších okolo nás. Nehýril a nežil iba pre seba, ale všimol si Lazára pred svojim domom. Vybudoval jedinečné charitatívne dielo a pomohol tisíckam chorých detí a ich trpiacim rodičom.

5.       Jeho vystupovanie možno zatiaľ nie je politicky na výške, ale pán Kiska je v každej situácii slušný človek, čo je v našich končinách žiaľ často krát považované za prejav slabosti. Neznížil sa k pudovým reakciám i keď o ňom často nepravdivo hovoria.

6.       Viedol úspešné medzinárodné spoločnosti, čo zaručuje jeho manažérske schopnosti. Nedostatok politických skúseností môže byť podľa mňa len devízou, nakoľko ešte ostal človekom.

7.       Jeho príbeh je pre mňa natoľko silný, že ak sa stane prezidentom budem rád, že sme si v krajine kde sa vraj úspech neodpúšťa boli schopní zvoliť takéhoto človeka. U nás je totiž byť úspešný, slušný a solidárny „podozrivé" už z princípu.

 

Ľudia sa ma pýtajú,  ako si môžem byť taký istý Andrejom Kiskom. Odpovedám, že si ním nie som vôbec istý. Možno sa vo všetkom mýlim a o pár rokov budem prekvapený kto Andrej Kiska je. Jeho životný príbeh ma však nabáda k tomu aby som mu veril. Inak by som nebol schopný veriť v akékoľvek ľudské dobro - obyčajné človečenstvo.

 

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu