Patrik Tkáč z J&T behal s mojou manželkou. So mnou by mohol pokecať

Patrik Tkáč bežal bok po boku s mojou manželkou na akcii River Park Night Run od štartu do cieľa. Náhodne. Pravdepodobne ich spojila rovnaká výkonnosť. Rozdeľuje ich však náhľad na projekt Karloveského ramena. A práve o ňom by som chcel s pánom Tkáčom pohovoriť. Ibaže takú príležitosť nemám, a preto využívam blog.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Spoločnosť J&T si po River Park Night Run pripísala do kolónky Corporate Social Responsibility (firemnej spoločenskej zodpovednosti) ďalší dobrý bod. Určite si ho zaslúži. Veď organizovala podujatie, ktoré propagovalo zdravý životný štýl. Zúčastnil sa aj spolumajiteľ Patrik Tkáč, čo je sympatické a pomáha vnímať J&T ako spoločensky zodpovednú firmu.

Marketing však má aj takú zradnú vlastnosť, že ponúka verejnosti ilúzie s cieľom zastrieť realitu. A presne to platí o aktivitách J&T pri organizovaní behu nočnou Bratislavou na jednej strane a jeho podnikateľskom zámere Karloveské rameno III na strane druhej.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po projektoch Karloveské rameno I a II chce J&T postaviť aj trojku. Už jednotka a dvojka boli z hľadiska ochrany životného prostredia diskutabilné. Trojka je likvidačná a to je v priamom rozpore s vytváraním dojmu, že J&T je spoločensky zodpovedná firma.

Primátor Andrej Ďurkovský, mestské zastupiteľstvo, starostka Karlovej Vsi Iveta Hanulíková a miestne zastupiteľstvo sú spolupáchateľmi tejto likvidácie. Pred verejnosťou sa síce tvária, že s ďalšou výstavbou v zátoke nie sú nadšení, no všetky ich praktické činy vedú k výstavbe Karloveského ramena III.

Ak sa to naozaj stane, zmiznú stromy a kríky. S nimi z ľavého brehu odíde aj fauna. Je otázne, aký vplyv bude mať pokračovanie výstavby v ramene na vysokú zver, ktorá žije na protiľahlom ostrove tvoriacom pravý breh ramena a oddeľuje túto lokalitu od hlavného toku Dunaja. Isté je len to, že od šťastia sa z toho rozhodne nezblázni.

Skryť Vypnúť reklamu

Výstavbou Karloveského ramena III sa ešte viac zúžia možnosti športovcov (najmä vodákov, bežcov, cyklistov a korčuliarov) a iných ľudí, ktorí sú roky zvyknutí chodiť k ramenu na prechádzky. Poviete si, že bežci a cyklisti majú v Bratislave ešte Železnú studienku, Kolibu, hrádze a vodáci potrebujú len prístup k vode, čo trojka nevylučuje. Ako protiargument ponúkam otázku: Nestoja za ochranu zvyšky unikátneho lužného lesa pred výstavbou bytov, ktoré dnes aj tak skoro nik nekupuje? A ešte jedna, menej vážna otázka: Hovorí J&T svojim klientom pri predaji bytov na brehu Dunaja, že tu niekoľko mesiacov v roku ukrutne štípu komáre? Dajú pokoj iba vtedy, keď bežíte, korčuľujete alebo idete na bicykli. (Pravdivé informovanie tiež patrí k poctivej Corporate Social Responsibility.)

Skryť Vypnúť reklamu

Andrej Ďurkovský, mestské zastupiteľstvo, Iveta Hanulíková a karloveské zastupiteľstvo sú spolupáchateľmi aj pri netransparentnom prevode pozemkov, na ktorých má vyrásť Karloveské rameno III. O tejto kauze už viackrát referoval aj denník SME. Zaslúžila by si samostatné pojednanie, a to nielen písomné, ale aj právne. (K tomu písomnému sa ešte vrátim v inom článku.)

Keby Patrik Tkáč a J&T zdravý životný štýl nielen propagovali, ale ho svojim spoluobčanom aj skutočne dopriali, nezamerali by svoje podnikateľské zámery do dunajského ramena v Karlovej Vsi. Necitlivosť, s akou sa v tejto lokalite presadzujú, dokazuje, že marketing sa ich vinou stáva hanlivým slovom.

Skryť Vypnúť reklamu

Patrik Tkáč si tento článok pravdepodobne neprečíta. A keby aj, J&T sa plánov na výstavbu Karloveského ramena III nevzdá. Možno by si však predsa len rád aspoň pokecal. Navrhujem počas behu, lokalitu nech si vyberie sám.

Peter Toti Tóth

Peter Toti Tóth

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Veľmi dlho som publikoval. Potom som veľmi dlho nepublikoval. A teraz by som rád sem tam niečo napísal a uverejnil. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu