Veľkonočný koncert Gymnázia v Považskej Bystrici

Písmo: A- | A+

20.4.2014 sa uskutočnil vo Farskom kostole Navštívenia Panny Márie v Považskej Bystrici 1. Veľkonočný koncert. Pripravili si piesne ale aj kus kvalitného umeleckého slova.

Veľkonočný koncert prilákal množstvo divákovVeľkonočný koncert prilákal množstvo divákov

Ak si spomenieme na Veľkú noc v roku 2013, určite Vás prvé napadne: sneh, sneh, sneh. Tento rok to bolo slnko a príjemné teploty.

Veľkonočná nedeľa patrila v kostole kultúre. Gymnazisti si pripravili pásmo venované Veľkej Noci, konkrétne, ukrižovanému a zmŕtvychvstalému Kristovi. Niečo takéto sa rozhodla zorganizovať pani profesorka slovenčiny za mojej spolupráce. Rozhodli sme sa niečo takéto urobiť po vianočnej akcií, ktorá sa stala v našom meste už tradíciou - Stretnutie generácií. Na gymnáziu je veľa talentovaných študentov- umelcov. Máme kvalitných spevákov, hudobníkov, recitátorov. Povedali sme si, že sa do toho pustíme a vzniklo z toho vydarené podujatie.

Hneď v úvode sa čítalo nedeľňajšie evanjelium a potom Cohenove - Hallelujah v podaní výborného speváka a hudobníka Janka Paholíka. Všetkých hostí privítal moderátor - Peter Kováčik, ktorý mal akciu aj organizačne na starosti najmä čo sa týkalo propagácie. Snažili sme sa ukázať divákom, že aj v našom meste sú mladí, talentovaní ľudia, ktorí sa chcú predviesť publiku a ukázať, aký majú talent. Diváci mohli počuť aj akordeón v podaní Filipa Vojtka. Spev striedala poézia v podaní Petra Kováčika. Záver koncertu patril husliam a klavíru. Predstavili sa sestry Rišové. Kvalitné hudobníčky a speváčky, ktoré sa prezentovali vlastnou tvorbou, ktorá zaujala všetkých divákov.

Keď sme sa po skončení akcie pýtali divákov, či sa im páčilo, často sme počuli odpovede ako : " Mohlo by to byť aj častejšie" , " veľmi pekné". Tieto odpovede nás veľmi potešili a dúfame, že sa nám aj o rok podarí niečo takéto zorganizovať. Sme radi, že sme mohli prispieť ku kultúre v našom meste.

 

Skryť Zatvoriť reklamu